Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

На фронті вже працюють безпілотники на оптоволокні з дальністю до 20 км – Сирський

На фронті Україна вже використовує безпілотні комплекси, що працюють на оптоволокні та здатні вражати цілі на відстані до 20 кілометрів.

Про це у Facebook повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський за результатами звіту командування Сил безпілотних систем у суботу, 5 квітня.

На фронті використовуються безпілотні комплекси на оптоволокні

Сирський повідомив, що триває робота зі збільшення кількості та можливості безпілотників, які працюють на оптоволокні. Безпілотні комплекси, які можуть вражати цілі на відстані до 20 кілометрів, уже використовуються на фронті.

Зараз дивляться

За його словами, є позитивні результати в боротьбі з ворожими розвідувальними безпілотниками, які знищуються за допомогою систем ППО та дронів-перехоплювачів. За місяць було знищено близько тисячі таких дронів.

– Окрема увага – протидії безпілотним системам противника. Впроваджуємо нові системи радіоелектронної боротьби для захисту наших військовослужбовців. Значно збільшили кількість систем РЕБ ближньої дії, – додав головнокомандувач.

В Україні протестували FPV-дрони на оптоволокні

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що учасники оборонного кластеру Brave1 протестували нові FPV-дрони, які працюють на оптоволокні та працюють під дією засобів радіоелектронної боротьби.

– Організували полігон, щоб 15+ виробників БпЛА випробували свої розробки. Дрони на оптоволокні стали геймченджерами на полі бою, вони абсолютно не вразливі до РЕБ та непомітні для ворога, – зазначив він.

Завдяки оптоволокну забезпечується стабільний і надійний зв’язок між оператором і дроном.

Раніше такі дрони могли долати лише 5-10 кілометрів, але тепер вони здатні вражати цілі на відстані понад 20 кілометрів. Під час випробувань безпілотники проходили маршрути з перешкодами і відпрацьовували атаки на умовні цілі.

Також команди Brave1 протестували наземні роботизовані комплекси, які теж працюють на оптоволокні.

– Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тож зараз ми маємо максимально долучитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, – це обов’язковий етап у розробці перед постачанням на фронт, – повідомив Федоров.

Фото: Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-05 15:43:00