Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дальність до 463 км: США розробляють для України таємничу ракето-бомбу

Фото: Depositphotos

Сполучені Штати Америки працюють над створенням ракето-бомби для ЗСУ в межах програми ERAM, більшість деталей по якій засекречені. 

Про це інформують Defence Express та TWZ.

США розробляють для ЗСУ ракето-бомбу

Зазначається, що наразі відомо лише про базові очікувані параметри, зокрема про дальність застосування в 463 кілометри. 

За даними Defence Express, в межах реалізації цієї програми військові США планують інтегрувати на цю ERAM перспективну голівку самонаведення Quicksink, яка навіть може топити кораблі та інші морські цілі. 

У Defence Express нагадали, що вперше про існування програми ERAM стало відомо у липні 2024 року. Однак повідомлялося, що контракт про початок робіт по цій ракето-бомбі було підписано ще в січні минулого року. 

Умови контракту передбачають, що ERAM має бути готова за 2 роки (до 2026 року). А виробляти мають 1000 одиниць на рік.

Окрім Штатів, до цієї програми залучені Нідерланди, Данія та Україна. 

Крім того, як зазначає The War Zone, нещодавно дивізіон Stand-In Strike Управління озброєнь Центру керування життєвим циклом ВПС США повідомляло про зрушення в програмі ERAM.

Також у звіті мовилося, що для фінансування робіт за цією програмою Пентагон обрав механізм Other Transaction Authority (OTA), який передбачає спрощений формат фінансування для перспективних проєктів.

За даними цього звіту, проєкт ERAM уже вийшов на той етап, коли його творці роздумують про вибір системи наведення боєприпасу, яка зможе працювати навіть без опори на GPS-навігацію.

Відтак з’явилася ідея про можливу інтеграцію голівки самонаведення Quicksink на ERAM. І тут ВПС США вже нібито подали запит на те, щоб отримати для початку потенційний графік виробництва та ціну на перші десять прототипів такої ГСН (головки самонаведення), які можна буде інтегрувати на ракето-бомбу.

Як пояснює TWZ, особливість Quicksink полягає в тому, що там інтегровано радіолокаційну та інфрачервону голівки самонаведення. 

Сама Quicksink уже пройшла випробування з інтеграцією на GBU-31/B JDAM – на фінальному етапі польоту, при безпосередньому виході на ціль керована авіабомба виявилась невразливою до впливу засобів РЕБ противника.

Є інформація, що нині Quicksink коштує 200 тисяч доларів за одиницю, але ВПС США сподіваються, що під час роботи над цією системою наведення вартість зменшиться до 50 тисяч доларів за одиницю. 

Водночас очікується, що Quicksink вдасться інтегрувати не лише на JDAM або ERAM, але й на інші типи авіаційних боєприпасів, які уже зараз мають у своєму розпорядженні ВПС США, або можуть отримати в майбутньому.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: TWZ, Defence Express

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-24 11:43:00