Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Субсидії-2025: що зміниться для українців з 1 лютого

Фото: Pixabay

Програма житлових субсидій і пільг на житлово-комунальні послуги протягом багатьох років забезпечує додаткову підтримку сотням тисяч українців. Факти ICTV розповідають, що зміниться з 1 лютого.

Зміна підходу для визначення субсидії 2025

У Міністерстві соціальної політики розповіли, що держава щороку виділяє на ці потреби близько 40 млрд грн. Водночас на 2025 рік на покриття субсидій та пільг передбачено 42,3 млрд грн.

Уряд України запровадив низку важливих змін, які діятимуть цьогоріч. Серед них – єдиний підхід для визначення пільги на житлово-комунальні послуги (ЖКП).

За інформацією Мінсоцполітики, протягом 2025 року субсидії для отримувачів допомоги надаватимуться з урахуванням середньомісячного сукупного доходу родини. Це передбачено в законі Про державний бюджет на 2025 рік.

Якщо родина звернулася за призначенням пільг з 1 січня 2025 року, тоді право на отримання пільги з урахуванням сукупного доходу родини визначатиметься з цієї дати.

Проте зміни про призначення субсидії застосовуватимуться після закінчення опалювального сезону, якщо родина отримувала пільги ще до 31 грудня 2024 року включно.

Важливо зазначити, що це не стосується учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Для них не змінюються підходи до надання пільг.

Субсидії для українців з 1 лютого – зміни для ВПО

Як повідомляє Міністерство соціальної політики, після початку повномасштабної війни одним з найболючіших питань для всіх ВПО залишається питання житла.

Саме тому уряд дозволив призначення субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Цим правом можна скористатися з кінця січня 2025 року.

У Міністерстві соціальної політики пояснили, хто зможе претендувати на субсидію для оренди житла серед ВПО. Серед них:

  • ВПО, які перемістилися до будь-якого регіону, підконтрольного Україні, за умови, що фінансово-майновий стан родини відповідає критеріям постанови (раніше дія субсидії поширювалась лише на дев’ять областей);
  • родини, які орендують житло, і витрачають на це понад 20% сукупних доходів.

За даними Мінсоцполітики, субсидія на оренду житла для внутрішніх переселенців призначатиметься за аналогією з житловою субсидією. Вона розраховуватиметься індивідуально для кожної родини ВПО.

На розмір субсидії впливатимуть кількість членів родини, сукупний рівень доходу і вартість оренди житла. Завдяки цьому механізму враховується різниця оренди між різними регіонами України.

Важливо, що субсидія на оренду призначатиметься за умови наявності договору з власником житла. Водночас держава компенсуватиме для орендодавця податки, що мають бути сплачені з доходу від оренди.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У Мінсоцполітики пояснили, що власникам житла компенсуватимуть ПДФО та військовий збір, а ФОПам – ставку єдиного податку, виходячи з розміру соціальної вартості оренди.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-24 20:50:00