Це велика різниця: Зеленський назвав співвідношення виробництва зброї України і допомоги інших країн
Україна має можливість захищатися під час повномасштабного російського вторгнення завдяки вітчизняному виробництву озброєння, а також допомоги союзників – США та країн Європи.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
Зеленський про виробництво зброї
– Я дуже хотів би, щоб всі зрозуміли, де ми та Росія були у 2022 році. Де ми, Росія, Америка та Європа сьогодні. Мені здається, що ці технічні дані важливі, щоб зрозуміти, яка є допомога, як і на що вона впливає, які ризики у всіх інших. Якщо ми згадаємо повномасштабне вторгнення у 2022 році, то ми точно можемо знати, що угруповування Росії тоді було близько 200 тисяч.
Вони пішли таким угруповуванням з Півночі, Півдня, Сходу, з ракетами. Плюс ще та кількість сепаратистів, які, на жаль, ще контролюють частку тимчасово окупованого Сходу, Донецької та Луганської областей, – зазначив Зеленський.
За словами президента, Україні було дуже складно без допомоги всіх. Він висловив удячність за те, що потім до військової підтримки ЗСУ доєдналися Сполучені Штати Америки і країни Європи.
– Але ви повинні знати, що на сьогодні 608 тисяч російських військ перебуває на території України. Тобто це втричі більше угруповування, ніж те, що на початку 2022 року пішло на нас, – сказав він.
Президент України зазначив, що коли кажуть про наявність достатньої військової допомоги, то він просить порівняти, що було тоді та що відбувається зараз.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– Тоді допомога Америки була 90%. Сьогодні те, що є у наших військових на полі бою – це 40% українське виробництво, третина – США, третина – Європа. Ось що ми сьогодні маємо. Це велика різниця. Тому коли кажуть, як ми тримаємося – це завдяки серйозному зростанню вітчизняного виробництва, в Європі та США. Але цього недостатньо. Тому що ми зростали в рази, а Європа так не зростала. Це дуже важливий момент, – резюмував Зеленський.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-21 18:08:00