Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кількість випадків СЗЧ зменшилася на третину – Сирський

Фото: УНІАН

За останній період на одну третину зменшилась кількість випадків самовільного залишення частини. Проте проблема СЗЧ все ще залишається, оскільки є складнішою.

Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в ефірі телемарафону Єдині новини, коментуючи ситуацію із СЗЧ останнім часом.

Проблема СЗЧ – чи є тенденція до зменшення

– Проблема СЗЧ складніша. Треба враховувати те, що люди мобілізуються. Це не контрактна армія, де інші підходи та рівень військової дисципліни. Мобілізована армія завжди поступається, на жаль, контрактній. Чому в багатьох країнах взагалі переходять до професіональних збройних сил, які повністю контрактні? У них прописані обов’язки та відповідальність. Мобілізація трохи інша, – заявив Сирський.

За його словами, зараз спостерігається тенденція до зменшення кількості випадків самовільного залишення частини.

– Останній період буквально на одну третину зменшилася кількість тих, хто самовільно залишає частину. Повернулось близько 10 тисяч військовослужбовців із СЗЧ до батальйонів резерву, а 4,5 тисячі вже беруть участь у бойових діях. Тобто люди усвідомили, що вони зробили вчинок, який має ознаки кримінального порушення – це дійсно злочин, – сказав він.

Сирський відповів на запитання, чи повертаються військовослужбовці у свої бригади або обирають вже інші.

– Як правило, в інші підрозділи. Деякі хочуть повернутися у свої. Але більша частина в інші підрозділи, – звернув увагу Сирський.

Причини СЗЧ в Україні

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що є низка причин самовільного залишення частини.

– Інтенсивність бойових дій, на жаль, є втрати. Звичайно, що кожна людина хоче залишитися живою та здоровою. Це нормальне бажання будь-якої людини. Це ризик. Його треба також враховувати, – пояснив він.

На його думку, людина також сама повинна бути зацікавлена, щоб її якісно підготували до бойових дій.

– Не тільки щоб інструктор був підготовлений, але і той, хто навчається, чітко розумів, для чого його готують. І він свідомо готувався, а не думав як уникнути цієї підготовки, – сказав Сирський.

Журналіст запитав головнокомандувача ЗСУ про те, чи можна підняти фінансову мотивацію військовослужбовців.

– На першій лінії люди отримують всі надбавки, які зараз у нас існують. Тобто матеріальна та фінансова стимуляція – всі ці заходи здійснено, – відповів він.

За словами Сирського, збільшено термін базової підготовки. Введено низку дисциплін, які необхідно опанувати будь-якому солдату, щоб успішно діяти на полі бою.

– Запроваджений і закріплений керівними документами адаптивний період. Він триває фактично від тижня до 14 діб, залежно від обстановки, де солдат. З ним проводяться заняття. Він безпосередньо адаптується до того фронту та ділянки, де ведуться конкретні бойові ідеї з тим противником, який зараз протистоїть проти нього, – сказав головнокомандувач ЗСУ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Сирський наголосив, що в армії постійно проводиться робота для підвищення якості та створення здорових військових колективів.

– Ми вивчаємо цю проблему постійно. Більшість проблем полягає, напевно, судячи за нашими документами та матеріалами, у взаємовідносинах у військовому колективі. Де вони нормальні, є традиції, повага з боку командирів до підлеглих, взаємоповага між собою, де сержанти – це батьки, керівники та наставники, то там проблем, як правило, не буває, – звернув увагу він.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 00:30:00