Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Люди, що перехворіли на Covid-19, у вісім разів частіше страждають на міалгічний енцефаломієліт


Науковці Центру Бейтмана Хорна дійшли висновку, що збільшення в США кількості осіб із міалгічним енцефаломієлітом, який характеризується синдромом хронічної втоми, ймовірно, пов’язано із  тривалим перебігом Covid-19 (long Covid).

Що таке міалгічний енцефаломієліт

Міалгічний енцефаломієліт, або синдром хронічної втоми — складне хронічне порушення стану здоров’я, яке іноді напряму пов’язують з попередньою інфекцією.

Одна з керівників дослідження докторка Елізабет Унгер пояснила, що синдром хронічної втоми характеризується сильним виснаженням, яке триває не менше 6 міс. Його вираженість не зменшується навіть при дотриманні постільного режиму.

Симптоми хронічної втоми також включають біль у м’язах, затуманеність свідомості, вираженість яких може збільшуватися після фізичних навантажень або іншої діяльності.

Навіть якщо початкова інфекція була легкою і людина повністю одужала, згодом може виникнути низка виснажливих симптомів.

За оцінками деяких дослідників, причиною розвитку цього захворювання є тривала надмірна реакція організму на інфекцію чи тригерний чинник, що впливає на імунну систему.

Після пандемії Covid-19 хворих з цим діагнозом стало в 15 разів більше

На сьогодні немає лікування, а також аналізу крові або іншого обстеження, що дозволили б встановити діагноз міалгічний енцефаломієліт.

Деякі лікарі досі вважають це захворювання психосоматичним.

Нове дослідження показує, що рівень хронічного захворювання зараз у 15 разів вищий, ніж до пандемії. Виявилося, що синдром хронічної втоми частіше вражає жінок, ніж чоловіків.

Хоча тривалий Covid-19  є відносно новою проблемою, міалгічний енцефаломієліт, або синдром хронічної втоми вписується в концепцію поствірусних захворювань, яка існує.

Безсумнівно, міалгічний енцефаломієліт, або синдром хронічної втоми є біологічним захворюванням, яке вражає кілька систем організму.

Існують різні ступені тяжкості, і стан може мати значний вплив на повсякденну діяльність. Центри з контролю та профілактики захворювань стверджують, що близько чверті людей із цим захворюванням прикуті до ліжка на певному етапі хвороби.

Найбільш поширеними симптомами цього синдрому є нездужання після найменшого фізичного навантаження, ортостатична непереносимість (запаморочення під час вставання) та когнітивні порушення.

Існує потреба в додаткових дослідженнях

Про ці ж симптоми повідомляють і багато хворих на Covid-19, тож дослідники переконані, що існує нагальна потреба в додатковому вивченні проблеми.

Треба зрозуміти, чому не просто Covid-19, а тривали тривалий Covid-19 призводить до розвитку міалгічного енцефаломієліту у деяких людей і хто може бути схильний до цього.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: IFL Science

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-15 10:45:00