РФ утримує у в’язницях щонайменше 16 тис. цивільних українців – Лубінець
12 січня – День політв’язня, коли Україна вшановує пам’ять людей, які стали жертвами радянського тоталітарного режиму.
Про те, як Росія продовжує переслідувати українців на ТОТ та заарештовувати активістів, омбудсмен Дмитро Лубінець розповів у блозі для 24 каналу.
День українського політв’язня: минуле і сьогодення
– Ми бачимо, що історія повторюється, однак я сподіваюся, що завдяки міжнародній підтримці ми зможемо повернути додому всіх незаконно ув’язнених політичних в’язнів, – наголосив він.
За його словами, з 2014 року понад 300 українців стали жертвами політичних переслідувань, серед яких – кримські татари, журналісти, релігійні діячі, держслужбовці, активісти і звичайні громадяни, які не боялися сказати правду.
– Зараз у Росії та на тимчасово окупованій нею території України в місцях примусового утримання щонайменше 16 тис. українських цивільних. Люди утримуються безпідставно: хтось – вже отримав надумані звинувачення, хтось – досі не знає причини того, чому він позбавлений свободи. Хтось – політв’язень, а хтось – цивільний заручник, – зауважив Лубінець.
Він каже, що в обох випадках РФ повинна понести покарання за позбавлення волі громадян, бо свобода – не просто слово, це боротьба, яку ведуть українці на передовій, у тилу і навіть за ґратами.
– Наш обов’язок – не забувати тих, хто лишається у в’язницях ворога. Ми повинні говорити про їхній стан, вимагати їхнього звільнення, допомагати їхнім сім’ям та підтримувати тих, хто вже повернувся, у їхній реабілітації, – додав він.
Традиція вшанування пам’яті дисидентів, які стали жертвами радянського тоталітарного режиму, започаткували у 1975 році за ініціативи В’ячеслава Чорновола.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Саме 12 січня 1972 року у Києві та Львові почалися масові арешти діячів національно-демократичного руху Василя Стуса, Івана Дзюби, Леоніда Плюща, Івана Світличного та багатьох інших.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-12 12:49:00