Covid-19 зменшує ракові пухлини: несподіване відкриття американських учених
Несподіване відкриття учених із Північно-Західного університету в Чикаго виявило, що Covid-19 може зменшувати пухлини.
Уже заговорили про неочікувану потенційну користь важкої коронавірусної інфекції для боротьби з раком.
Дослідження проводилося на мишах
Дослідження було проведене на мишах і зосереджене на моноцитах – білих кров’яних тільцях, які відіграють вирішальну роль у захисті організму від інфекцій та інших загроз.
Дослідники виявили, що важкий Covid-19 змушує організм виробляти особливий тип моноцитів з унікальними протираковими властивостями. Ці індуковані моноцити націлюються на коронавірус, але вони також наділені здатністю боротися з раковими клітинами.
Щоб перевірити свою теорію, дослідницька група провела експерименти на мишах з різними видами прогресуючого раку IV стадії, включаючи меланому, злоякісні пухлини легень, молочної залози та товстої кишки.
Мишам дали препарат, який імітував імунну відповідь на важку інфекцію Covid-19, викликаючи виробництво цих спеціальних моноцитів.
Моноцити-кіллери
Результати були неймовірними. Пухлини у мишей почали зменшуватися при всіх чотирьох досліджуваних типах раку.
Досі основою багатьох сучасних методів імунотерапії є Т-клітини, проте цей метод працює лише приблизно у 20–40% випадків. А відтепер з’являється можливість нового підходу до боротьби з раком.
Ця концепція, відома як “навчений імунітет”, є захоплюючим напрямом, який може привести до розробки безпечніших і більш цілеспрямованих методів лікування широкого спектру захворювань у майбутньому.
Однак, важливо ще раз підкреслити, це не означає, що люди повинні шукати інфікування Covid-19 як способу боротьби з раком.
Не шукайте Covid-19, щоб побороти рак
Важка форма Covid-19 може бути небезпечною для життя та мати багато серйозних довгострокових наслідків для здоров’я.
Професор біомедичних наук Університету Англії Раскін Джастін Стеббінг зазначив, що хоча попереду ще багато роботи, перш ніж ці висновки можна буде втілити в лікування пацієнтів, це дослідження є кроком вперед у розумінні складних взаємозв’язків між вірусами, імунною системою та раком.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Science Alert
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-27 15:28:00