Чи можна собакам хурму: користь і шкода для улюбленця
Багато власників собак цікавляться, чи можна балувати своїх вихованців таким соковитим і солодким плодом, як хурма? З одного боку, вона багата вітамінами і мінералами, які корисні для здоров’я. З іншого, існують побоювання, пов’язані з її потенційною токсичністю для тварин.
Life. Факти ICTV допоможуть розібратися, чи можна собакам хурму і в яких кількостях її давати улюбленцю.
Хурма належить до фруктів, такі як яблука і груші, що безпечні для собак. Однак не все так просто. Деякі сорти містять речовини, які можуть викликати розлад шлунка, а в деяких випадках навіть більш серйозні проблеми зі здоров’ям. Крім того, кісточки хурми можуть становити небезпеку, спричиняючи закупорку кишечника улюбленця.
Чи можна хурму собакам: користь і шкода
Відповідь на питання, собаці можна давати хурму чи ні, залежить від здоров’я вихованця.
З одного боку, плід багатий на клітковину, вітаміни (особливо на вітамін C) і мінерали (калій, кальцій, залізо, магній), які сприяють зміцненню імунітету, поліпшенню травлення і підтримці здоров’я кісток і зубів.
Водночас надмірне вживання фруктів може призвести до розладу шлунка, діареї, блювоти та інших проблем зі здоров’ям. Кісточки хурми можуть викликати закупорку кишківника, що вимагає негайного ветеринарного втручання.
Хурма – це корисні ласощі для песиків, але її варто давати в невеликих кількостях. Перед тим як додати плід у раціон свого вихованця, рекомендується проконсультуватися з ветеринаром.
Пам’ятайте, що основний раціон собаки має складатися з якісного корму, розробленого спеціально для тварин. Фрукти і ягоди можуть бути лише невеликим доповненням до основного харчування.
Чи можна собакам їсти хурму
У невеликих кількостях і за умови правильної підготовки хурма не зашкодить здоровому собаці. Однак перед тим як пригостити свого улюбленця цим фруктом, варто врахувати кілька важливих моментів:
- Не всі сорти однаково безпечні для собак. Краще вибирати стиглі, м’які фрукти без ознак гниття.
- Перед тим як дати ласощі улюбленцю, їх необхідно ретельно очистити від шкірки, видалити всі кісточки та насіння.
- Фрукт слід нарізати на невеликі шматочки, щоб запобігти ризику удушення.
- Не варто перегодовувати вихованця. Навіть невелика кількість цього фрукта може викликати розлад шлунка в деяких собак.
Чому хурму не можна давати собакам
Якщо у вихованця є проблеми зі здоров’ям (діабет, ожиріння, захворювання нирок), перед тим як давати фрукти, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Спостерігайте за реакцією вашого вихованця після того, як він з’їв шматочок ласощів. За появи будь-яких незвичайних симптомів негайно зверніться до ветеринара.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-25 16:31:00