Відкрита конкурсна пропозиція: що це та які види бувають
Під час вступної кампанії вступники можуть подати не більше 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення (бюджет) на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції. А також до 15 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції, тобто на контракт.
Відкрита конкурсна пропозиція – що це та які види бувають — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Що таке відкрита конкурсна пропозиція
Конкурсна пропозиція — це пропозиція закладів освіти щодо кількості місць для прийому вступників за певною спеціальністю.
Зараз дивляться
Вона містить:
- освітню програму;
- форму здобуття освіти;
- перелік конкурсних предметів та творчих заліків;
- творчий конкурс;
- строк навчання на основі здобутого освітнього ступеня або рівня.
Які бувають види конкурсних пропозицій
Існує декілька видів конкурсних пропозицій:
- відкрита (широкий конкурс);
- фіксована (закрита);
- небюджетна (контракт).
Відкрита конкурсна пропозиція
Відкрита конкурсна пропозиція — це надання бюджетних місць вступникам із найкращими конкурсними балами.
Саме ця конкурсна пропозиція бере участь у роботі алгоритму розміщення державного регіонального замовлення вступників.
Адресне розміщення державного замовлення — розподіл абітурієнтів за відкритими конкурсними пропозиціями. Воно полягає у рекомендації до зарахування вступників із найкращим конкурсним балом до тих закладів освіти, які мають для них найвищий пріоритет.
Якщо абітурієнт подав заяву на відкриту конкурсну пропозицію, то варто розуміти, що конкурс серед вступників за певною спеціальністю буде проводитися в межах всієї України по усіх закладах, де існує обрана вступником спеціальність.
У відкритій конкурсній пропозиції немає фіксованого обсягу бюджетних місць. Але є максимальний обсяг, тобто бажана закладом освіти кількість бюджетних місць на кожну спеціальність.
Тобто заздалегідь не відомо, скільки людей буде рекомендовано на бюджет. Тільки після роботи алгоритму буде визначено кількість вступників, рекомендована до зарахування.
Максимальний обсяг державного замовлення у закладах вищої освіти — це коли встановлюється максимально можлива кількість з бюджетних місць на які можуть бути зараховані абітурієнти.
Наприклад, максимально можлива кількість бюджетних місць – 50, а може бути зараховано тільки 20 абітурієнтів. Так кошти з державного бюджету будуть виділятися лише на 20 бюджетних місць.
Небюджетна конкурсна пропозиція
Небюджетна конкурсна пропозиція — це пропозиція для вступу на контракт. Кожен заклад освіти самостійно визначає, скільки буде виділено контрактних місць на певну спеціальність чи освітню програму.
Кількість небюджетних конкурсних пропозицій або місць на контракт можна подивитися на сайтах ЗВО та ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти).
Закрита конкурсна пропозиція
Закрита конкурсна пропозиція — визначена та затверджена кількість бюджетних місць за певною спеціальністю чи освітньою програмою у певному закладі освіти.
Тобто на відміну від відкритої конкурсної пропозиції, при закритій конкурсній пропозиції заклад освіти має фіксовану кількість місць, які оплачуються коштом державного або місцевого бюджету.
Для вступу на бюджет у 2024 році, за закритими та відкритими конкурсними пропозиціями, можна подати 5 заяв. Проте, отримати рекомендацію на зарахування можна тільки за однією.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-26 14:24:04