Україна і світ

Єврокомісія заборонила імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику в п’ять країн

Європейська комісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Обмеження триватиме з 2 травня до 5 червня.

Відповідне рішення опубліковано на сайті Єврокомісії. У повідомленні йдеться, що заходи нібито є необхідними через переповнення складів потужностей і логістичних ланцюжків, з якими зіштовхнулися п’ять країн, та можуть бути подовжені.

Водночас зберігається транзит зазначених товарів через п’ять держав далі в Європейський Союз або інші країни за його межами.

В Єврокомісії зазначають, що обмеження є частиною загального пакету підтримки та будуть доповнені фінансовою підтримкою фермерів у п’яти країнах, щоб полегшити транзит українського експорту зерна дорогами Солідарності до інших держав.

– Комісія готова знову запровадити превентивні заходи після закінчення терміну дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року, допоки зберігається виняткова ситуація, – йдеться у документі.

Єврокомісія додала, що готова також розпочинати оцінку ситуації на ринку Європейського Союзу для інших чутливих продуктів з України.

Джерело: Єврокомісія

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-02 21:59:13

Магазин Автозапчастин м.Ніжин