Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ЗСУ розширюють масштаби операцій на лівобережжі Херсонщини – ISW

Фото: Генштаб ЗСУ

15 листопада українські війська продовжили більш масштабні, ніж зазвичай, операції на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщині.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Російські воєнкори стверджували, що українські сили провели безуспішні атаки з центру Кринок (30 км на північний схід від Херсона, 2 км від річки Дніпро).

Зараз дивляться

Вони також повідомляли, що ЗСУ атакують поблизу Пойми (11 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро) і Піщанівки (15 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро).

Окрім того, російські мілблогери також стверджують, що війська РФ перешкоджали українським силам проводити евакуацію поранених і розгортати додатковий український персонал на східному березі біля Антонівського автомобільного мосту.

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк заявила, що українські війська відтісняють російські сили на відстань від трьох до восьми кілометрів від східного берега Дніпра в Херсонській області.

– Географічні масштаби цих описаних зусиль значно більші, ніж ті, про які свідчать наявні на даний момент докази, отримані із відкритих джерел, – вказують аналітики Інституту.

У ISW додають, що російські війська здійснили нещодавнє підтверджене просування в утримуваному Україною районі на східному березі Херсонської області на тлі триваючих операцій проти українських позицій на східному березі 15 листопада.

Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що російські війська просунулися до Кринок.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Російські воєнкори пишуть, що війська РФ контратакували і змусили українські війська відступити з деяких районів на південь від Кринок, поблизу Козачих Лагерів (23 км на північний схід від Херсона і 2 км від Дніпра), а також поблизу Антонівського мосту. Водночас ISW не може підтвердити ці твердження.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська, ймовірно, розробили план ліквідації українських позицій на східному березі, сформувавши три тактичні групи.

На його думку, російські війська планують задіяти дві групи для обходу дороги Олешки-Нова Каховка та району Кринки з боку Корсунки (45 км на північний схід від Херсона та 1 км від Дніпра) та Козачих Лагерів, тоді як третя група атакуватиме на південь від Кринок та просуватиметься на північ.

Раніше в ОК Південь попросили про інформаційну тишу, щоб потім відзвітувати про “великі успіхи”.

Війна в Україні, Херсонська область

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-16 09:49:26