Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Знищення ракетоносія Каракурт в Керчі – наслідки для РФ та України

Ураження 4 листопада ракетного корвета проєкту 22800 Каракурт, котрий міг стояти в доку суднобудівного заводу Залив у тимчасово окупованій Керчі, не означає, що тепер у росіян різко стало менше можливостей обстрілювати Україну ракетами Калібр.

Експерт видання Defense Express Іван Киричевський назвав кілька причин.

За його словами, по-перше, тому, що наразі РФ зосереджує головне так зване  ракетоносне ядро – два фрегати проекту 11356, три корвети проекту 21631 Буян-М та чотири субмарини проекту 636.6 – у Новоросійську. І це підтверджують фото з супутника, які є відкритому доступі.

Зараз дивляться

А, по-друге, Каракурти, які стояли на заводі Залив, ще не числяться в строю Чорноморського флоту РФ.

– Нюанс в тому, що кораблі проєкту Каракурт на заводі Залив окупанти планували використати для формування так званого Азовського військово-морського району в тимчасово окупованому Маріуполі, і саме Каракурти мали бути ядром цієї флотилії, – додав експерт.

Навіщо Україна завдає ударів саме по судноремонтних потужностях РФ

Киричевський вважає, що таким чином наше військове командування прагне перетворити тимчасово окупований Крим та навколишні води Чорного моря на суцільну “зону закритого доступу” для надводних кораблів ЧФ РФ, щоб вони фізично не могли перешкоджати торгівельному судноплавству.

Друга причина – щоб стартовий район для пусків Калібрів розміщувався якомога далі від берегів України.

– Водночас “зони закритого доступу” не існує і для російської морської авіації. Тому не виключені нові провокації рашистів із скиданням донних авіаційних мін типу МДМ-3 зі своїх літаків на маршрут прямування суден у наші чорноморські порти, – підсумував експерт.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Вранці командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Микола Олещук підтвердив ураження одного з найсучасніших кораблів ЧФ РФ – носія Калібрів – в окупованій Керчі.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 620-ту добу.

Дізнатися, де зараз в Україні оголошена тривога, можна на інтерактивній карті повітряних тривог на Фактах ICTV.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-05 10:57:29