Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Журек: рецепт смачного супу | Здоров’я

Журек – це смачний, насичений ароматом та ідеально кисленький польський суп. Зазвичай його подають з круто звареними яйцями. Він ідеально підходить для ситного обіду або вечері. У Польщі цей суп також подають на святкові та родинні заходи, коли всі збираються разом за обіднім столом, щоб насолодитися гарячим супом та приємним спілкуванням.

Найважливіший інгредієнт – це, звичайно ж, закваска для кислого супу. Домашня закваска для кислого супу – це 5 хвилин приготування та 5 днів очікування. Рецепт закваски можна знайти тут.

А що може бути краще у зимову пору, ніж смачний гарячий суп? Ця страва не лише зігріє в холодну погоду, а й подарує неповторний смак та аромат.

Зараз дивляться

Чудовий рецепт польського супу Журек – читайте в матеріалі.

Як приготувати Журек – рецепт покроково

Однією з найцікавіших рис журека є його варіативність. У суп можна додавати й інші продукти до ваших уподобань. Наприклад, на зайвими у ньому будуть печериці, квасоля або зелений горошок.

Що потрібно для приготування супа Журек:

 

Рецепт приготування:

 

Żurek

Біла ковбаса – другий за важливістю інгредієнт кислого супу. Можна використовувати сиру або паровану – я перевірила, різниці в смаку немає.
Щось копчене – я використовую копчений бекон і шматочок копченої ковбаси. Ви можете не використовувати ці два інгредієнти, а додати більше білої ковбаси. Також можна приготувати бульйон на основі копчених реберець.
Бульйон – основа супу. Можна використовувати курячий бульйон, овочевий або м’ясний. Кислий суп на бульйоні виходить трохи жирним (я потім використовую паперовий рушник, щоб зібрати жир з його поверхні).
Картопля – я знаю, що не всі додають її в кислий суп. Я не уявляю собі кисляк без неї. Дехто подає кислий суп з картоплею, звареною окремо, але я варю її прямо в супі, бо навіщо бруднити іншу тарілку.
Вершки – я використовую 30-36% солодкі вершки. Для супів можна використовувати і 18%, але тоді їх потрібно заправляти.
Для аромату: цибуля, часник, майоран, хрін.

Крок 1: Зварити бульйон, додати білу ковбасу, варити 15-20 хвилин.

Крок 2: Вийняти ковбасу з каструлі та нарізати шматочками (якщо у вас тільки парова ковбаса, не варити її, а просто нарізати шматочками). Наріжте решту інгредієнтів так само: бекон наріжте кубиками 1 см, копчену ковбасу (якщо використовуєте), картоплю наріжте кубиками 2 см, цибулю наріжте дрібними кубиками, часник видавіть через прес.

Крок 3: Нагріти олію у великій сковороді на середньому вогні. Додати бекон і сосиски, обсмажити кілька хвилин до рум’яності. Перекласти в каструлю з бульйоном.

Крок 4: Зменшити вогонь, додати цибулю і обсмажувати кілька хвилин до м’якості. Додати часник і столову ложку майорану, смажити ще хвилину.

Крок 5: Додайте вміст сковороди в каструлю з бульйоном. Додайте кілька столових ложок супу в каструлю і за допомогою лопатки зішкребіть підсмажені шматочки з дна каструлі, а потім додайте в каструлю (це додасть супу більше смаку!). Додайте картоплю, доведіть суп до кипіння і варіть 15 хвилин на повільному вогні, або поки картопля не стане м’якою.

Крок 6: Добре перемішати закваску і поступово додати її в суп (додавати рідину і борошно, без будь-яких спецій або добавок, я додала всю кількість закваски, вказану в рецепті), перевіряючи, чи не вийде занадто кислим для вас (закваска, як домашня, так і покупна, може відрізнятися за кислотністю). Доводимо суп до кипіння і знімаємо з вогню. Мета кип’ятіння супу полягає в тому, щоб загустити його – борошно відповідно загустить суп. Якщо ви приготували власну закваску і хочете зберегти її поживну цінність (пробіотичні бактерії), я рекомендую підігріти суп до дуже теплого стану, але не кип’ятити його – але він буде трохи менш густим.

КРОК 7: Додати вершки та хрін за смаком (хрін також додаємо потроху за раз, щоразу перевіряючи, чи не занадто гострий смак).

Крок 8: Чайну ложку майорану, що залишилася, розчавити в руках (вона віддасть свій аромат) і додати в суп.

Посоліть за смаком, поперчіть і подавайте до столу з вареними яйцями.

Смачного!

 

 

Занурмося у світ польської кухні, щоб відчути її теплоту та смак у кожній ложці цієї оригінальної страви. Смачного!

Фото: Depositphotos

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-19 16:17:56