Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зеленський пояснив, чому не закликає партнерів надіслати війська на допомогу Україні

Фото: Офіс президента

Частина партнерів України може припинити свою підтримку, якщо українська сторона підніме питання залучення іноземних військ цих країн до війни з Росією.

Про це 1 грудня заявив президент Володимир Зеленський під час пресбрифінгу за підсумками зустрічі з головою Євроради Антоніу Коштою.

Залучення військ країн-партнерів у війну з РФ

Голова держави наголосив, що Україна ніколи не підіймала питання залучення військ іноземних держав-партнерів у війну, оскільки це могло призвести до наслідків.

– Ми ніколи не попросимо ввести війська на нашу територію. Я вже неодноразово відповідав, чи хочемо ми. Так, звичайно, ми були б раді (подібній підтримці, – Ред.) проти російського вторгнення. Бо він (російський диктатор Володимир Путін, – Ред.) з Північною Кореєю і з Іраном є союзниками. А ведемо війну самостійно. Звісно, за допомогою партнерів, але ми самі…. І якщо я підніму це питання з ЄС, з НАТО і скажу, що “будь ласка, нам потрібні ваші війська”, тоді одразу половина наших союзників припинять свою підтримку, – сказав президент.

Володимир Зеленський наголосив, що саме через таку можливу реакцію партнерів Україна не може ризикувати, виступаючи із подібними заявами.

Війська партнерів в Україні: настрої на Заході

Перед цим французька газета Le Monde повідомила про нібито таємні обговорення питання відправки збройних сил Франції та Великої Британії в Україну, оскільки змінилась ситуація із Сполученими Штатами. За повідомленням газети, ці розмови мали місце, насамперед, між Лондоном та Парижем.

Втім голова МЗС Великої Британії згодом заперечив, що Лондон розглядає подібні ініціативи.

Водночас перед публікацією матеріалу Le Monde, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро вказував, що не може виключити імовірності відправлення військ Франції на війну в Україну.

Нагадаємо, ще у лютому 2024 року французький президент Емманюель Макрон підняв серед союзників України дискусію щодо того, аби залучити до війни проти Росії війська країн-союзників. Втім тоді серед країн НАТО це викликало різку реакцію, після чого низка політиків, зокрема канцлер ФРН Олаф Шольц та президент США Джо Байден, заперечували таку форму підтримки України на полі бою.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Ця тема знову актуалізувалась у жовтні 2024 року, коли Литва закликала союзників розмістити військових Євросоюзу в Україні через те, що на боці РФ почали вести службу війська КНДР.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-01 19:20:00