Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Залишається підозрюваним: в Україні відреагували на відмову Фінляндії в екстрадиції лідера Русича

Фото: Факти ICTV

Україна продовжує шукати шляхи затримання та видання підозрюваного воєнного злочинця РФ диверсійно-штурмової розвідувальної групи Русич, неонациста Воїслава Тордена (Яна Петровського).

Про це заявив заступник начальника відділу міжнародно-правової допомоги Офісу генерального прокурора України Андрій Гулкевич у відповідь на відмову фінського суду в екстрадиції воєнного злочинця РФ.

– Згідно з нашим законодавством, він залишається підозрюваним. Обов’язок переслідування таких осіб передбачений, зокрема, Конвенцією Ради Європи про запобігання тероризму 2005 року, яка також чинна для Фінляндії, – зазначив він.

Протягом 2023 року Офіс генерального прокурора надіслав до іноземних країн 125 запитів на екстрадицію Яна Петровського. Серед них – 20 запитів було задоволено, ще 15 – вже відхилено. Інші ще перебувають на розгляді.

Зараз дивляться

В Офісі генпрокурора звертають увагу, що однією з найпоширеніших причин відхилення запитів на екстрадицію є активні бойові дії на території України. Деякі країни вважають, що нібито Україна не може належно забезпечити умови утримання підозрюваних.

Нещодавно стало відомо, що Верховний суд Фінляндії відмовився екстрадувати в Україну лідера російського неонацистського угруповання Русич Яна Петровського (зараз Воїслав Торден), який у 2014-2015 роках воював на Донбасі.

У рішенні суду посилаються на Конституцію, що іноземець нібито не може бути екстрадований, якщо йому загрожує смертна кара, тортури або інше поводження, що утискає людську гідність.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Джерело: Офіс генпрокурора

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 19:58:48