Дзюдоїст Олександр Назаренко виборов золото на Паралімпіаді-2024 у Парижі

Український дзюдоїст Олександр Назаренко виборов золото на Паралімпаді-2024. У фінальній сутичці українець здолав француза Геліоса Латчуману.

Олександр Назаренко – чемпіон Паралімпіади-2024

Олександр Назаренко боровся у ваговій категорії до 90 кг класу J2.

Вже на першій хвилині поєдинку з французем Назаренко відкрив рахунок у сутичці, провівши кидок ваза-арі на один бал — 1:0. Недовзі українець заробив і перше попередження — отримав шідо на другій хвилині поєдинку.

Наприкінці третьої хвилини Назаренку зарахували й друге шідо за пасивність. Третє покарання означало б для Олександра автоматичну поразку в сутичці.

Врешті Назаренко відстояв мінімальну перемогу — 1:0 за підсумками п’яти хвилин сутички, на шляху до свого першого паралімпійського “золота”!

Від початку змагального дня суботи, 7 вересня, 38-річний Назаренко здолав трьох суперників на шляху до “золотого” фіналу: іппоном перемагав італійця Сімоне Канніццаро (11:0) та узбекистанця Давурхона Кароматова (10:0).