Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Законопроєкт про демобілізацію готовий, однак його не підтримує Генштаб – ЗМІ

Фото: Depositphotos

Законопроєкт про демобілізацію, який підготувала Міноборони України, не підтримує Генеральний штаб ЗСУ.

Про це повідомляє Українська правда.

Зазначається, що не підтримка документу з боку Генштабу обумовлена побоюваннями, що його ухвалення і реалізація призведе до одномоментного звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військових.

Зараз дивляться

– Законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий, повідомили представники Міністерства оборони у відповідь на запит УП ще наприкінці січня 2025-го. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті, – йдеться у статті УП.

У матеріалі зауважили, що нібито, якщо парламент ухвалить цей проєкт, доведеться одномоментно демобілізувати “значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів”. За словами кількох співрозмовників УП у Верховній Раді, йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.

Як уточнили джерела УП у парламенті, ситуація наразі не змінилася – проєкт готовий, проте Генштаб проти його ухвалення наразі.

Законопроєкт про демобілізацію в Україні: що він передбачає

Так, у документі прописано, що звільнитися від служби матимуть право військові (мобілізовані, резервісти, контрактники і кадрові), які прослужили щонайменше три роки, виконуючи бойові завдання на фронті протягом 18 місяців за сукупністю.

Одним з ключових положень “демобілізаційного” законопроєкту Міністерства оборони, який не підтримує Генеральний штаб ЗСУ, є терміни звільнення від служби. Це має статися протягом місяця у разі оголошення президентом України Володимиром Зеленським демобілізації. Для цього бійці мають написати відповідний рапорт.

Також у законопроєкті передбачена обов’язкова ротація військових через 90 діб участі у бойових діях на фронті.

Нагадаємо, що 28 січня президент Володимир Зеленський заявив, що у випадку, якщо половина армії піде додому, це б означало, що потрібно було здаватися з першого дня, адже Володимир Путін “уб’є всіх”.

Міноборони повідомляло, що потребує три місяці на підготовку закону про демобілізацію, зокрема щодо встановлення чітких термінів служби.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-07 14:22:00