Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

за що дають нагороди та які пільги передбачені

Почесні нагрудні знаки головнокомандувача Збройних сил України встановлені відповідно до наказу № 411 від 23 грудня 2021 року Про почесні нагрудні знаки головнокомандувача Збройних сил України.

Головнокомандувач ЗСУ присвоює такі почесні нагрудні знаки: Хрест заслуги, Хрест хоробрих, Золотий хрест, Срібний хрест, Сталевий хрест, Хрест Військова честь, Комбатантський хрест, За незламність, За збережене життя, За сприяння війську.

Факти ICTV розказують, що таке Хрест хоробрих, за які заслуги ним нагороджують та які пільги передбачені.

Зараз дивляться

Кого нагороджують Хрестом хоробрих

Хрест хоробрих ЗСУ — це особлива відзнака, призначена для будь-якого військовослужбовця Збройних сил України, незалежно від віку, статі, звання чи років вислуги. Видається за прояв особистої відваги у бою.

Нагорода вручається військовим Збройних сил України за героїчний вчинок під час бойових дій, пов’язаний з ризиком для життя.

Хрест хоробрих можна отримати тричі. За кожну звитягу до стрічки нагрудного знака прищеплюється дубова гілка на знак повторного нагородження.

Що відомо про відзнаку та значення нагороди

Почесні нагрудні знаки головнокомандувача ЗСУ не відтворюють державних нагород чи відзнак Міноборони. Вони є унікальною нагородою головнокомандувача.

Ключовим елементом нагороди є тризуб, що символізує зв’язок між минулим та сучасністю.

Спадкоємність тягнеться від Української Народної Республіки, традицій українських патріотичних організацій у діаспорі та нагород Української повстанської армії. Продовжують спадщину бійці сучасних Збройних сил, що доблесно б’ються за незалежність та свободу України.

Ідея відзнаки Хрест хоробрих. Відроджений з’явилася ще в середині літа 1920 року під час польсько-радянської війни. Її запропонували командувачі фронту генерал В. Івашкевич-Рудошанський та М.Я нушайтіс. Нагорода була схвалена та прийнята Юзефом Пілсудським. Видавалася військовим за особисту мужність та хоробрість у фронтових умовах.

Тоді Хрестом хоробрих нагороджували:

  • за участь у Сілезькому та Великопольському повстаннях (1918-1921 роки);
  • за участь у Січневому повстанні (1863-1864 роки);
  • за мужність та відвагу, проявлені під час бойових дій у польсько-радянській війні (1918-1920 роки);
  • за сприяння у зміцненні військової могутності держави.

В ті часи кавалери Хреста хоробрих користувалися державними пільгами під час отримання земельних наділів, призначення на громадську чи державну службу, присвоєння стипендій у державних установах.

скриншот з сайту Міністерства оборони України

Хрест хоробрих: пільги

Державних пільг для кавалерів нагрудного знака Хрест хоробрих не передбачено. Проте військові, які отримали цю нагороду, мають право на пільги, що передбачені для усіх військовослужбовців в Україні.

У 2024 році військовослужбовці та члени їхніх родини мають певний перелік пільг, додаткових виплат та соціальних гарантій від держави. Їх також можуть отримати кавалери відзнаки Хрест хоробрих.

Пільги для військовослужбовців:

  • безплатний проїзд у громадському транспорті;
  • пільги на оплату житлово-комунальних послуг;
  • право на достроковий вихід на пенсію;
  • право на безоплатну вторинну правову допомогу;
  • право на відпустку зі збереженням виплат для відновлення здоров’я у зв’язку з хворобою;
  • право на безплатну реабілітацію та лікування.

Дітям військовослужбовців першочергово надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності за місцем проживання.

Фото: Міністерство оборони України

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-02 17:17:25