Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

головні новини за 2 травня 2024 року

Фото: Факти ICTV

Російські війська завдали удару по Дергачах у Харківській області, внаслідок чого є постраждалі люди, серед яких – діти.

Головне управління розвідки України отримало докази використання окупантами дронів-камікадзе над ядерними реакторами Запорізької атомної електростанції.

В Очеретиному та Часовому Яру Донецької області тривають важкі бої через штурми російських військ. Україна ввела додаткові сили й засоби резерву, щоб вибити ворога з населених пунктів.

Зараз дивляться

В окупованому Приазов’ї розпочала роботу російська залізниця. Перший потяг виїхав з Маріупольського порту до станції Волноваха.

Що відбулося в Україні та світі за добу 2 травня 2024 року – читайте далі у матеріалі на сайті Факти ICTV.

Удар по Дергачах Харківської області

Російські війська вдарили керованими авіабомбами по Дергачах Харківської області. Внаслідок атаки по цивільній інфраструктурі постраждали дев’ять людей, серед яких є вісім дітей і 75-річний чоловік.

Серед постраждалих – двоє 11-річних, двоє 12-річних дітей, дві дитини 13 та 15 років. В одного хлопчика – гостра реакція на стрес, а у ще одного зафіксували легкі травми.

Загалом зафіксовано два влучання, один із них — біля спортивного клубу, а інший удар — в землю.

Спалахнула пожежа трансформатора, яку рятувальники ліквідували на площі 20 кв. м. Крім того, пошкоджено сім адміністративних будівель та 15 приватних будинків.

Фото: Нацполіція

Дрони над ядерними реакторами ЗАЕС

Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало докази використання окупантами дронів-камікадзе над ядерними реакторами над Запорізькою атомною електростанцією.

У ГУР здобули відео з російського FPV-безпілотника, отриманого завдяки засобам радіоелектронної розвідки, містить маркування UT4D.TT, що вказує на постачання дрона окупантам з боку Міністерства оборони РФ.

– Траєкторія польоту російського дрона-камікадзе пролягає над енергоблоками ЗАЕС у бік підконтрольних Україні Нікопольської та Марганецької громад, які зазнають постійних атак ворога, – йдеться у повідомленні.

Окупанти використовують територію ЗАЕС для запусків безпілотників, тому що Сили оборони України не можуть завдавати вогню у відповідь у 1,5 км зоні довкола станції, заявив представник ГУР Андрій Черняк.

Фото: Енергоатом

Бої в Очеретиному і Часовому Яру

Російським окупантам вдалося прорватися в Очеретине Донецької області, проте ворог перебуває під вогневим контролем армії України, заявив речник ОСУВ Хортиця Назар Волошин.

За його словами, тривають важкі бої, а Сили оборони України намагаються вибити ворога з населеного пункту. Там ввели додаткові сили й засоби резерву, щоб повернути Очеретине під контроль ЗСУ.

Важкі бої тривають і на околицях Часового Яру Донецької області. Очільник МВА Сергій Чаус заявив, що в Часовому Яру залишаються понад 680 людей.

Він стверджує, що більшість жителів – це люди похилого віку, яку не хочуть залишати свої оселі.

Фото: Генштаб ЗСУ

Початок роботи залізниці в окупованому Приазов’ї

Росія запустила перший потяг залізницею, яку будують у тимчасово окупованому Приазов’ї. Він попрямував з Маріупольського порту до станції Волноваха.

Радник міського глави Маріуполя Петро Андрющенко звернув увагу, що окупанти поставили додаткову першу платформу перед потягом для мінної безпеки, щоб не підірвали тепловоз.

Водночас у Маріупольському порту зафіксовано партію бетонних укріплень для фортифікацій поміж будівельних панелей.

Санкції проти РФ за хімічну зброю

Державний департамент США заявив про запровадження санкцій проти РФ через застосування російськими окупантами забороненої хімічної речовини хлорпікрин проти українських військових.

За інформацією американського Держдепу, Росія порушила Конвенцію про хімічну зброю.

Там зазначають, що окупанти неодноразово використали проти українців подібні хімікати, щоб вибити з позицій чи досягти тактичних успіхів на полі бою.

Держдепартамент США запровадив санкції на Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони РФ, російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48 Центральний науково-дослідний інститут Міноборони РФ, що займається розробленням хімічної зброї.

США запровадили санкції проти чотирьох компаній, які причетні до російської програми хімічної зброї.

Фото: Getty Images

Протести в Грузії через закон про іноагентів

У грузинському Тбілісі госпіталізовано постраждалих протестувальників проти закону про іноземних агентів, який вважають ідентичним російському.

До будівлі парламенту Грузії прийшли тисячі людей, які вимагали відкликати закон про іноагентів.

Силовики застосували проти людей водомети й сльозогінний газ. Повідомляють, що нібито використали і гумові кулі.

У постраждалих внаслідок розгону акції протесту зафіксовано ушкодження різного типу. Йдеться про поранення обличчя, голови та різних частин тіла, а також інтоксикацію й ускладнення дихальних шляхів.

Через напад на будівлю парламенту Грузії речник Шалва Папуашвілі запровадив червоний рівень безпеки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-02 20:38:03