Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ЄС хоче надати державам-членам право блокувати імпорт російського газу – ЗМІ

Євросоюз планує надати країнам-членам повноваження щодо заборони компаніям у Росії та Білорусі доступу до європейських трубопроводів і LNG-терміналів.

Про це повідомляє Financial Times. 

У матеріалі йдеться, що будь-яка країна що є членом ЄС зможе заборонити компаніям з РФ та Білорусі купувати потужності у своїх газопроводах і терміналах зрідженого природного газу (ЗПГ), згідно з проєктом законодавчого документа, запропонованого Брюсселем.

Зараз дивляться

ЄС хоче вийти з контрактів з російськими постачальниками газу

Financial Times посилаючись на високопосадовця блоку стверджує, що ця пропозиція може стати основою для енергетичних компаній Євросоюзу, щоб вийти з контрактів з російськими постачальниками газу без необхідності виплачувати значні компенсації.

– Хоча блок, що складається з 27 країн-членів, поступово зменшує свою залежність від російських енергоносіїв після вторгнення в лютому 2022 року, він все ще отримує близько десятої частини свого газу, включаючи постачання СПГ, з цієї країни. Кілька країн-членів, включаючи Австрію та Угорщину, все ще значною мірою залежать від російських постачання, – йдеться в повідомленні. 

До того ж країнам ЄС буде дозволено “частково або, якщо це виправдано, повністю обмежити” доступ до інфраструктури газових операторів з Росії та Білорусі, “якщо це необхідно для захисту їхніх суттєвих інтересів безпеки”.

Так Єврокомісія хоче підштовхнути країни-члени до припинення імпорту газу, що залишився. 

Зазначається, що за даними Євростату, у третьому кварталі 2023 року Росія постачала близько 12% від загального обсягу імпорту газу до ЄС.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 11:44:33