ЄС та країни G5+ домовились посилити санкції проти РФ та підтримку України

Міністри закордонних справ основних європейських союзників України заявили в понеділок, що вони подвоять допомогу українській державі, водночас розглядаючи можливість запровадження нових санкцій проти Росії, щоб змусити її погодитися на припинення вогню.
Про це йдеться у спільній заяві після зустрічі в Мадриді, де були присутні високопоставлені дипломати з Іспанії, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії та Польщі, а також віцепрезидентка Європейської комісії Кайя Каллас.
Збільшення підтримки для України
Дипломати закликали Росію погодитися на “негайне і беззастережне припинення вогню на рівних умовах і з повним виконанням”.
Вони заявили, що готові чинити подальший тиск на Москву, зокрема шляхом ухвалення нових санкцій, щоб Київ опинився в “найкращому становищі для забезпечення справедливого і міцного миру”.
Країни також заявили, що збільшать військову, політичну та гуманітарну допомогу Україні.
Будь-яка мирна угода має бути підкріплена надійними гарантіями безпеки для України, заявили вони, додавши:
– Ми готові відігравати провідну роль у цьому відношенні.
Країни заявили, що не ухвалять жодних угод, що обмежують оборонну промисловість України або військову присутність країн-партнерів на українській території.
Збільшення тиску на Росію
Зустріч так званої групи G5+ або Веймар+ відбулася в третю річницю визволення Бучі з-під російської окупації.
Міністри G5+ також заявили, що вони прихильні забезпеченню повної відповідальності за воєнні злочини, працюючи над створенням спеціального суду в рамках Ради Європи.
У заяві також йдеться про те, що заарештовані російські активи мають залишатися замороженими доти, доки Москва не припинить війну і не компенсує Україні завдані їй збитки. Іспанія наполягає на тому, щоб союзники використовували ці активи як альтернативну форму фінансування допомоги Україні або навіть збільшення власних витрат на оборону.
Перед зустріччю Каллас закликала Росію продемонструвати добру волю до припинення вогню такими жестами, як повернення українських дітей, депортованих до Росії, або звільнення військовополонених. Вона також закликала США чинити тиск на Кремль, щоб покласти край трирічному конфлікту.
Тим часом міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Росія має дати чітку відповідь США, чи хоче вона взагалі укласти мирну угоду.
Що стосується розміщення миротворчих сил в Україні, над яким працюють Франція і Велика Британія, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що український уряд сам вирішує, коли і чи варто допускати іноземні війська на свою територію.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-31 20:11:00