Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ЄС оголосить стратегію відмови від російських нафти та газу на початку травня – ЗМІ

Фото: Depositphotos

Європейська комісія готується 6 травня оприлюднити детальну стратегію, як Євросоюз поступово відмовиться від імпорту російських енергоносіїв – нафти і газу. Цей документ уже двічі відкладали, хоча обіцяли ще з 2022 року, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це пишуть Reuters і Bloomberg, із посиланням на джерела.

ЄС підготував план відмови від нафти і газу з РФ

У ЄС пообіцяли до 2027 року повністю відмовитися від російського викопного палива. Але досі не було дорожньої карти, як це зробити.

Зараз дивляться

Як повідомляють джерела Bloomberg, у плані передбачать різні способи зменшення імпорту російських енергоносіїв. Європейська комісія може запропонувати запровадити торговельні механізми, як-от квоти або мита.

Попри те, що санкції на російський газ були б найжорсткішим заходом, ЄС досі не виносив таку пропозицію – через відсутність одностайної підтримки, зокрема через позицію Угорщини та Словаччини. Натомість тарифи можна ухвалити без згоди всіх країн – достатньо кваліфікованої більшості.

За інформацією джерел Reuters у Євросоюзі, підготовка плану затягувалася, зокрема через невизначеність щодо можливих тарифів, які може запровадити президент США Дональд Трамп. Адже питання торгівлі енергоносіями може стати темою переговорів між ЄС і США.

В агентстві зазначили, що хоча постачання газу з Росії трубопроводами суттєво зменшилося, імпорт російського скрапленого газу (СПГ) у 2024 році навіть зріс. Минулого року РФ все ще забезпечувала 19% загального обсягу газу та СПГ, який надходив до Євросоюзу.

На відміну від нафти, на імпорт російського газу санкції поки що не вводили. Але цілковита відмова від нього означатиме, що Європа більше купуватиме газ у США та інших країн.

Євросоюз повідомив, що може збільшити закупівлі скрапленого газу (СПГ) у США. Дональд Трамп, зі свого боку, наголосив, що розширення експорту енергоносіїв до Європи стане одним із головних напрямів його політики для зменшення торгового дисбалансу з ЄС.

Під час енергетичної кризи 2022 року американський СПГ допоміг закрити російський дефіцит поставок до Європи. А торік США стали третім найбільшим постачальником газу в Європу – після Росії та Норвегії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-15 12:36:00