Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ЄС не проситиме Україну його продовжити

Оскільки за час повномасштабної війни Європа знайшла альтернативні маршрути постачання газу, ЄС не має потреби просити Україну переглянути транзитну угоду з Газпромом.

Про це заявила комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон, пише PAP.

Вона зауважила, що відповідний договір, який дозволяє Газпрому транзитувати газ до Європи через Україну, у 2019 році був продовжений на п’ять років. Термін дії угоди закінчується у грудні цього року. Однак, як зауважила Сімсон, Європа вже понад два роки готується до моменту, коли цей контракт закінчиться.

Зараз дивляться

– Ми знайшли альтернативні шляхи постачання, і з нашого боку нема потреби просити Україну розпочинати будь-які переговори з російськими компаніями, – заявила Сімсон, яка у четвер, 30 травня, бере участь у зустрічі міністрів енергетики в Брюсселі.

У березні міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Київ не планує продовжувати угоду з Москвою.

Угода між Нафтогазом та Газпромом

Нагадаємо, контракт Нафтогазу з Газпромом від 2019 року передбачає транспортування 40 млрд куб. газу на рік. Закінчення угоди ускладнить виконання зобов’язань, які Газпром все ще має перед Австрією, Словаччиною та Угорщиною.

Крім того, припинення транзиту ускладнить постачання до так званого Придністров’я, яке повністю залежить від російських постачань.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-30 20:55:33