Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Якщо Україна вступить в НАТО, Путіну не буде сенсу продовжувати війну – Волкер

Затягування зі вступом України до НАТО стимулює російського диктатора Володимира Путіна продовжувати війну.

Про це заявив колишній посол Сполучених Штатів при НАТО, експредставник США по Україні Курт Волкер під час конференції у Європарламенті, пише Укрінформ.

Волкер переконаний, що політика НАТО сьогодні ненавмисно надсилає сигнал для Путіна продовжувати бойові дії.

Зараз дивляться

– Бо ми говоримо, що Україна стане членом у тривалій перспективі, але ми не можемо привести її в НАТО, поки триває ця війна. Це є стимулом для Путіна продовжувати війну. Я дійсно думаю, що прийшов час для нас зробити прямо протилежне послання, – що Україна стане членом НАТО якнайшвидше. Це означатиме, що не залишиться жодного шляху для програшу України. Тоді для Путіна продовження цієї війни буде безцільним, а для Росії руйнівним, – наголосив він.

За словами дипломата, практичне втілення такого наміру є не таким складним, як вважається. Хоча є занепокоєння, що членство України може призвести до ескалації та ризику використання ядерної зброї або прямого зіткнення НАТО з російськими військами. Ці занепокоєння мають братися до уваги, але можуть бути вирішені.

Зокрема, експосол Сполучених Штатів при НАТО зазначив, що можна було б говорити у форматі Ради НАТО – Україна, що п’ята стаття Вашингтонського договору означатиме для України, і якими будуть кроки з боку Альянсу відповідно до цієї статті для захисту України.

– Стаття п’ять не містить специфічних зобов’язань відряджати війська, вона говорить про колективну відповідь. Таку колективну відповідь ми маємо навіть зараз, тому що тренування, обладнання, дані розвідки, – додав Волкер.

Водночас він наголосив, що НАТО може зробити більше для допомоги Україні. Зокрема, це стосується надання спроможностей для розмінування, включаючи морське розмінування, що дозволить відкрити маршрути у Чорному морі.

Також НАТО може розпочати місії із забезпечення свободи судноплавства у Чорному морі, що заперечить претензії Росії на право атакувати цивільні судна третіх країн у міжнародних водах.

Окрім того, Волкер вважає, що Альянс може прямо долучитися до повітряного захисту України.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Я думаю, що Альянс може зробити більше, прямо допомагаючи Україні з протиповітряною обороною. Із заходу Україна межує з країнами НАТО, що дозволяє використовувати спроможності для повітряного захисту великих населених пунктів або об’єктів цивільної інфраструктури, – наголосив експосол США при НАТО.

Раніше Кабмін показав проєкт адаптованої річної програми Україна – НАТО і назвав головні напрямки, за якими планує розвиватися.

Джерело: Укрінформ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-29 09:23:18