Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Якщо дитина з інвалідністю – чи можуть мобілізувати

В Україні триває загальна мобілізація. Під час неї ЗСУ поповнюються новими військовослужбовцями, які підходять на службу в армії за різними критеріями.

Однак деякі категорії осіб не мобілізують у Збройні сили. Чи можуть мобілізувати, якщо дитина з інвалідністю – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Дитина з інвалідністю: чи мобілізують у такому разі

Згідно із новим законом про посилення мобілізації, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:

Зараз дивляться

  • військовозобов’язані жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.

Адвокат Артем Заіка стверджує, що наявність на утриманні дитини з інвалідністю дає підстави на звільнення від мобілізації, а також дає право на перетин державного кордону під час дії воєнного стану.

Тобто людина звільняється від мобілізації при наявності дитини з інвалідністю, але за умови наявності всіх підтверджувальних документів.

Такій людині можуть вручити повістку для уточнення облікових даних. Після цього вона має подати підтвердження про звільнення від мобілізації, наприклад, що є батьком дитини з інвалідністю.

Адвокат наголошує, що визначальним у цьому законі є саме факт виховання дитини. Тобто підтвердженням факту виховання може бути, наприклад, свідоцтво про шлюб (саме той шлюб, в якому виховується дитина з інвалідністю). Причому біологічна спорідненість батька та дитини в цій нормі не згадується.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 17:46:49