Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Якою може бути демобілізація в Україні – пояснює Масі Найєм

Українська влада та військове керівництво України розглядає нові заходи в контексті мобілізації та розглядає в цьому контексті питання демобілізації.

Серед родин військовослужбовців вже давно вказують на потребу у поверненні додому українських захисників, які з перших днів повномасштабного вторгнення захищають державу, коли ж необмежений термін служби демотивує військовозобов’язаних приєднуватися до українського війська.

Як розповів виданню Фокус правозахисник та військовослужбовець ЗСУ Масі Найєм, перша хвиля демобілізації буде вкрай чутливою темою для українського суспільства, оскільки відправити додому вдасться невелику кількість бійців.

Зараз дивляться

– Для нас вкрай важливо, щоб ці алгоритми були справедливими, щоб уникнути зростання демотивації серед тих бійців, хто не потрапить під перші хвилі демобілізації. Очевидно, що на перших етапах йтиметься про відносно малу кількість військовослужбовців, — каже Найєм.

За його оцінкою, інструменти справедливого підходу до демобілізації можна розділити на дві категорії:

  1. Критерії, за якими ухвалюватимуть рішення щодо кожного конкретного військовослужбовця;
  2. пропорція розподілу демобілізованих між різними підрозділами.

Тому перша хвиля демобілізації має торкнутися військових, які приступили до служби в перші місяці повномасштабного вторгнення.

Паралельно із цим має враховуватися бойовий досвід, що вказує на рівень тяжкості та небезпеки служби.

Масі Найєм каже, що в процесі формування демобілізованих списків потрібно включити опцію добровільної відмови. Якщо бійці хочуть продовжувати службу, попри те, що потрапляють під критерії, зазначені вище, вони повинні мати на це право.

– Важливо, щоб підготовка супроводжувалася систематизацією даних про кількість особового складу, що підпадає під критерії в різних підрозділах. Це дало б змогу пропорційно розподілити слоти демобілізації між різними підрозділами Сил Оборони та уникнути потенційної появи напруги між представниками різних підрозділів, — додає Найєм.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Нагадаємо, 24 листопада президент Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача, на якій однією з тем обговорення стали питання мобілізації, демобілізації та ротації військовослужбовців.

Джерело: Фокус

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-29 22:00:26