Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Який стан енергосистеми України наразі та чого чекати українцям – Кудрицький

Наразі через атаки на теплові і гідроелектростанції в енергосистемі України знижена можливість виробляти електрику. Через це Укренерго і закликає українців зменшити вечірнє споживання електроенергії.

Про це голова Укренерго Володимир Кудрицький розповів NV.

– Це питання операційної безпеки енергосистеми. І навіть незважаючи на те, що на вулиці тепліше, і споживання падає, тим не менше, в енергосистемі зараз знижена можливість виробляти електрику, через атаки на теплові і гідроелектростанції. І тому ми просимо саме в ті години, які ми там назвали, з 19:00 до 22:00, намагатися не навантажувати енергосистему.

Тобто допомогти нам загладити цей пік, для того, щоб енергосистема могла впоратися з підвищеним навантаженням. Швидко відновити всі генеруючі потужності не вдасться. Тому цей ризик дефіциту з нами буде досить довго, – наголосив він.

Зараз дивляться

Він зазначив, що цей заклик не на один день.

—  Це і на сьогодні, і на завтра. Кожен день люди вранці і особливо ввечері споживають трошки більше електрики, аніж протягом дня, – додав Кудрицький.

Який стан енергосистеми України наразі

Україна в результаті атак РФ  втратила близько 5,5 ГВт. це майже 80% потужності в нашій тепловій генерації. Та 1,5 ГВт, це десь 35% потужностей у гідрогенерації.

—   Що стосується різниці в 25% між споживанням і генерацією, якби хоча би хвилину у нас споживання від генерації відрізнялось на 25%, то відбувся б колапс енергосистеми. Той факт, що енергосистема працює, означає, що баланс дотримується, – додав Кудрицький.

Володимир Кудрицький, Енергетика

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-13 23:53:12