Які таблетки пити під час геморою
Геморой – захворювання, характерними ознаками якого є розширення, запалення чи тромбування вен прямої кишки та заднього проходу з формуванням патологічно збільшених гемороїдальних вузлів.
Це захворювання однаково вражає чоловіків і жінок. Як свідчить статистика, близько 40-50% людей стикаються із гемороєм у тій чи іншій формі.
Лікар-проктолог, уролог Андрій Кондратенко розповів Фактам ICTV про те, як можна вилікувати геморой та які препарати дієві проти цього захворювання.
Основні симптоми геморою:
- болі під час випорожнення та після нього;
- посилення больових відчуттів під час ходьби та сидіння;
- свербіння та печіння в зоні анального отвору;
- відчуття неповного спорожнення після походу до туалету;
- виділення крові під час дефекації;
- відчуття стороннього тіла в задньому проході.
Детальніше про причини виникнення та симптоми геморою читайте у нашому матеріалі.
Види лікування геморою
За словами лікаря, на початкових стадіях геморой добре піддається медикаментозному лікуванню. Прийом таблеток, використання свічок і мазей протягом тижня прибирають симптоми захворювання.
Препарати, що пом’якшують випорожнення: Мукофальк та його аналоги – 1 пакет 2 рази на день до їжі, можна приймати до 6 пакетів на добу.
Проносні: Дуфалак, Порталак, Нормазе. Дозування препаратів підбирається індивідуально гастроентерологом. Категорично не рекомендовано користуватися препаратами постійно, адже вони викликають меланоз кишечника (порушення пігментації слизової оболонки), це може призвести до розвитку пухлини.
Флеботоніки: Детралекс, Флебодія, Нормовен. Ці препарати зміцнюють венозну стінку та покращують венозний відтік. У кожного препарату є своя схема прийому. Ці ліки можна пити курсами.
Гемороїдальна кровотеча
– У такому разі ефективними будуть гемостатичні препарати у вигляді свічок (Реліф), свічки з адреналіном (потрібно обережно застосовувати людям із підвищеним тиском) або таблетки Етамзілат чи Транексам, – зазначив лікар.
Больовий синдром
Лікар може призначити знеболювальні препарати у вигляді гелів, кремів, мазей, свічок (Проктозан, Ауробін, Прокто-глівенол, Постеризан).
Таблетовані знеболювальні препарати: Анальгін, Нурофен, Дексалгін, Темпалгін.
Тромбоз гемороїдальних вузлів
За словами Кондратенка, за такого діагнозу можуть допомогти антикоагулянти місцевої дії: Гепаринова мазь, Гепатромбін. А також комбіновані препарати, що містять знеболювальні та протизапальні компоненти (Проктоседил, Проктозан, Ауробін, Реліф).
Хірургічне лікування
– На останніх стадіях геморою пацієнти вже спробували всі мазі, свічки, таблетки та навіть методи народної медицини, але геморой однаково продовжує боліти, кровоточити. Тоді варто проводити хірургічне лікування, – стверджує проктолог.
Завдяки сучасним технологіям 90% пацієнтів залишають клініку протягом трьох годин після операції. А ще кілька років тому після видалення геморою пацієнт міг провести в лікарні близько двох тижнів.
Є велика кількість варіантів хірургічного лікування геморою:
- класичне видалення скальпелем;
- лазерне видалення гемороїдальної тканини без пошкодження навколишніх тканин;
- латексне лігування, коли на гемороїдальний вузол надягають латексне кільце;
- склерозування.
Додаткові рекомендації до лікування
Без зміни способу життя хворого не варто чекати довгострокового ефекту як від медикаментозного, так і від хірургічного лікування.
Запобігти та вилікувати геморой може допомогти обмеження смаженого, перченого, копченого, спецій, алкоголю, міцного чаю та кави. У щоденному харчуванні мають бути овочі, каші (крім рисової), фрукти, м’ясо, риба нежирних сортів. Рекомендований спосіб приготування – варити, тушкувати, запікати.
Також необхідно вживати достатню кількість рідини (2-2,5 л на день) та вести активний спосіб життя. За словами спеціаліста, не варто користуватися туалетним папером. Найкращий варіант – підмивання або вологий туалетний папір.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У разі виникнення симптомів геморою чи інших хвороб необхідно вчасно звертатися до лікаря, щоб уникнути можливих ускладнень.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-09 15:00:00