Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яке сьогодні свято – 2 грудня 2023 року: день ангела, прикмети та що не можна робити

Сьогодні, 2 грудня, світ відзначає День комп’ютерної грамотності, православні віряни вшановують пророка Авакума, преподобного Афанасія та мученицю Миропію Хіоську.

Більше про історію свят, а також про те, в кого нині іменини, що не можна робити та народні прикмети цього дня, дізнавалися Факти ICTV.

Яке сьогодні свято – 2 грудня 2023 року

За новим стилем православна церква згадує трьох святих – пророка Авакума, преподобного Афанасія та мученицю Миропію Хіоську.

Зараз дивляться

Святий Авакум був одним з 12 малих біблійних пророків Старого Заповіту. Його передбачення становлять 8-му книгу збірника 12 Малих пророків. Тексти Авакума відзначаються величністю, силою та витонченістю.

Преподобний Афанасій був ченцем Печерського монастиря. Він прожив у затворі 12 років, дотримуючись обітниці мовчання. Його мощі вважаються такими, що можуть зцілювати, та спочивають у Ближніх печерах Києво-печерської лаври.

Миропія Хіоська загинула за свою віру, порушивши наказ імператора Деція. Він заборонив ховати воїна Ісідора, що сповідував віру Христову. Проте Миропія не послухалася, за що її засудили до страти.

Який сьогодні, 2 грудня 2023, день в Україні

Україна разом з іншими країна відзначає Всесвітній день компʼютерної грамотності. Свято започаткували в Індії у 2001 році. Згодом воно набуло популярності за межами країни, щоби заохочувати людей до цифровізації.

Нині відзначається і Міжнародний день боротьби за скасування рабства, проголошений Генасамблеєю ООН. Першим документом, що засудив рабство у світі, стала Декларація від 1815 року, укладена під час Віденського конгресу. У ній йшлося про необхідність припинення работоргівлі в регіоні Атлантичного океану, а також про звільнення рабів в низці колоній по світу, що належали США та Європі.

Також 2 грудня проводиться Міжнародний день модельної залізниці. Перші такі набори зʼявилися на ринку ще у 1891 року, а вже до початку 1950-х років моделі поїздів вийшли в лідери за продажами в США серед інших іграшок, які часто купляли хлопчикам.

Хто святкує день ангела 2 грудня

Згідно з новим календарем, нині іменини святкують власники чоловічих імен Андрій, Борис, Володимир, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Матвій, Мойсей, Микола, Павло, Сергій, Степан та Федір. Якщо у вашій родини сьогодні зʼявилая дівчинка, розгляньте такі варіанти імен, як Антоніна, Віра, Маргарита, Марія та Тамара.

Що не можна робити 2 грудня 2023

У народі кажуть, що сьогодні заборонено ледарювати, зокрема відкладати вже розпочаті справи. Також треба тримати при собі усі плани та не ділитися ними навіть із найближчими людьми. Не можна транслювати негатив.

Місячний календар каже про цей день як про несприятливий. Зокрема, не проводьте операцій з нерухомістю та не зʼясовуйте стосунки.

Що можна робити сьогодні

Цього дня бажано привести до ладу помешкання, а також тіло та думки. Астрологи радять згадати минуле та попросити пробачення за те погане, що ви могли робити.

Народні прикмети на 2 грудня 2023 року

  • Візерунки від морозу на вікнах віщують багато зелені навесні.
  • Яскраві зорі – до сильних морозів.
  • Якщо навколо місяця побачите темне коло, чекайте на заметіль.
  • Багато снігу надворі – буде гарний сінокіс.
  • Ворони каркають — прогнозують хуртовину.
  • Гуси сховали голови під крила — будуть морози.
  • Кішка спить весь день — чекайте холодів.
  • Півень співає в мороз – потеплішає.
  • Кури повсідалися на сідала рано – будуть морози.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-02 05:34:01