Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яка мінімальна зарплата в Словаччині у 2024 році

Словаччина — це невелика країна Євросоюзу. За останні кілька років Словацька республіка зміцнила економіку, поліпшила умови життя населення та загальний рівень достатку. Багато людей з різних країн, в тому числі й українці, розглядають можливість переїзду та роботи в цій країні.

Яка мінімальна зарплата в Словаччині у 2024 році — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Яка мінімальна зарплата в Словаччині

Згідно із законодавством Словаччини, мінімальний розмір оплати праці з 2021 року прив’язаний до рівня середніх зарплат у країні. Вона має досягати рівня 60% від середньої зарплати за останні два роки.

Зараз дивляться

Згідно з даними, у 2021 році розмір мінімальної зарплати у Словаччині становив €623, у 2022 році він зріс до €646, з початку 2023 року він встановлений на рівні €700.

У 2024 році мінімальна заробітна плата в Словаччині становить €750 чистими на місяць (іноді можна зустріти пропозиції €700 на місяць).

Люди без досвіду та гарного знання мови можуть розраховувати тільки на мінімальну заробітну плату.

Українці в Словаччині можуть влаштуватися як на повний, так і на не повний робочий день. Для працевлаштування необхідно знати словацьку або англійську мову.

Якщо людина не знає жодної іноземної мови, то пропозицій із працевлаштування буде небагато й виплачуватись буде тільки мінімальна заробітна плата.

Від чого залежить мінімальна зарплата у Словаччині

Мінімальний рівень заробітної плати у Словаччині залежить від складності умов праці. Чим вищий ступінь складності, тим вищою буде мінімальна зарплата.

У 2024 році розмір мінімальної заробітної плати визначено у розмірі €750 для співробітників, які працюють 40 годин на тиждень. Водночас мінімальна погодинна зарплата становить – €4,310.

Зверніть увагу, що таку зарплату отримують працівники, які виконують роботу з низьким рівнем складності (перша кваліфікація праці).

Загалом виділяють 6 рівнів складності (кваліфікації) праці:

  • Перший рівень складності. Виконання підсобних, підготовчих, вантажних/розвантажуваних робіт за точними інструкціями. До такої роботи може відноситись додавання товарів на полиці магазинів.
  • Другий рівень складності. Це може бути виконання санітарних робіт у сфері охорони здоров’я. Виконання хазяйських, адміністративних робіт згідно з інструкцією. Виконання рутинної простої, часто повторюваної роботи. До таких посад можуть відноситися – продавці, адміністратори, санітарні працівники.
  • Третій рівень складності. Виконання різнопланової чи комплексної професійної роботи. Забезпечення функціонування або обслуговування обладнання. До таких посад відносяться — кухар, майстер на виробництві, молодший медичний працівник.
  • Четвертий рівень складності. Самостійне виконання професійних задач, що потребують розумових зусиль, надання медичної допомоги, координація складних процесів та великого комплексу складного обладнання, може відповідати за життя людей. Це може бути — головний бухгалтер, інструктор автошколи, регіональний менеджер.
  • П’ятий рівень складності. Виконання спеціалізованої праці з високими розумовими зусиллями, управління, організація та координація складних процесів. До таких посад відносяться — завідувач відділення, лікар загальної практики, менеджер виробництва.
  • Шостий рівень складності. Виконання складних задач з дуже високим рівнем складності, здатність розв’язувати складні задачі тощо. До таких посад можуть відноситись — керівник департаменту, генеральний та виконавчий директор.

Тобто мінімальна зарплата у Словаччині розраховується з урахуванням коефіцієнта, який залежить від рівня складності (кваліфікації) праці.

Знайти певну посаду, щоб отримувати мінімальну та середню зарплату, можна на порталі platy.sk. Українці можуть заповнити анкету на пошук роботу на сайті istp.sk.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 10:22:00