Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яка меддопомога потрібна тим, хто залишається жити поблизу лінії фронту

У 100 населених пунктах поблизу лінії фронту в Донецькій, Харківській і Херсонській областях працюють мобільні клініки, організовані командами Лікарів без кордонів. Тут надають допомогу психотерапевти, психологи, лікарі різних спеціальностей і соціальні працівники.

Більшість пацієнтів – жінки за 60

– Більшість наших пацієнтів – жінки віком понад 60 років. Багато з них страждають на хронічні захворювання, такі як гіпертонія та діабет, – розповідає Максим Жаріков, заступник медичного координатора Лікарів без кордонів в Україні.

Він наголошує, що нагальною потребою залишається надання медичних послуг пацієнтам, які проживають за 20-30 кілометрів від лінії фронту.

Ця тенденція залишається незмінною з початку війни у 2014 році: села поблизу зони бойових дій зникають, менше стає товарів на ринку, препаратів у медичних закладах, менше стає і людей.

Зараз дивляться

Міжнародні організації змогли підтримати деякі з цих громад, допомагаючи їм із постачанням продуктами і товарами, наданням медичних послуг і відновленням.

Однак найчастіше цю роботу виконують самі громади за сприяння місцевих волонтерських організацій.

Як заспокоїтися і відновити рівновагу, коли б’ють гармати

Людмила Карацюба – типова пацієнтка, яких Лікарі без кордонів зустрічають біля лінії фронту. Вона мешкає в селі поблизу Куп’янська Харківської області. Жінка розводить кроликів, хоче бути корисною в свої 75 років.

– Я досі дотримуюся порад психологів Лікарів без кордонів і навчаю своїх сусідів дихальній вправі зі свічкою, яка допомагає заспокоїтися і знайти рівновагу, – каже Людмила.

Після того як у вересні 2022 року українські війська звільнили цю частину Харківської області, а лінія фронту відсунулася далі від Куп’янська, до села Людмили прибула бригада Лікарів без кордонів, щоб надавати там медичну допомогу.

Тоді Людмила Карацюба з ними познайомилася і неухильно дотримується настанов психолога, у якого була на прийомі. Каже, дуже допомагає.

Лікарі без кордонів (MSF) —міжнародна незалежна медична гуманітарна організація, що надає допомогу жертвам збройних конфліктів, епідемій, природних катастроф та людям, які не отримують медичної допомоги. Нині організація працює у понад 70 країнах світу, з 1999 -го – в Україні.

У 1999 році Лікарі без кордонів були удостоєні Нобелівської премії миру.

Джерело: Лікарі без кордонів

Фото: Linda Nyholm/MSF

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-29 14:03:57