Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як завершити грудне вигодовування, чого не слід робити – сімейна лікарка

Сімейна лікарка та консультантка з грудного вигодовування Олена Мацех розповіла, як завершити грудне вигодовування безпечно та комфортно для мами та малюка.

– ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують починати годувати дитину грудьми за годину після її народження та подовжувати до двох років або більше за бажанням матері та дитини, – нагадала лікарка.

Чи є точний час

За словами Олени Мацех, ключовим моментом у питанні, чи є точний час, коли слід завершувати грудне вигодовування, є рішення матері, яке вона ухвалює, зважаючи на свої можливості, готовність дитини та супутні обставини.

Зараз дивляться

Хоча, за словами лікарки, такі причини для відлучення дитини від грудей, як хвороба та необхідність вживати ліки, вихід на роботу чи нова вагітність, далеко не завжди є достатніми, щоб ухвалити остаточне рішення.

Так, каже медик, є велика кількість лікарських засобів, сумісних із грудним вигодовуванням. При правильній організації та плануванні грудного вигодовування, його можна поєднувати з роботою. А годування дитини грудним молоком не впливає на перебіг нормальної вагітності.

Завершувати поступово

– Найбільш делікатним варіантом буде завершувати грудне вигодовування поступово. Цей процес може тривати кілька тижнів або місяців і дає змогу зменшити потенційний стрес від відлучення дитини від грудей, – стверджує сімейна лікарка.

За словами медика, не існує дієвого універсального алгоритму завершення грудного вигодовування, який працював би однаково для кожної пари мама-дитина. Але є певні кроки, які залишаються актуальними практично в усіх випадках.

Практичні поради

Розмовляйте з дитиною про майбутні зміни в її житті: маленькі діти також розуміють, коли до них звертаються з любов’ю та турботою.

Подумайте, які саме потреби задовольняє дитина за допомогою грудного вигодовування:

  • чи їсть вона дорослу їжу, як влаштований раціон дитини, чи набирає вона масу тіла тощо;
  • як дитина засинає і чи вміє це робити окремо від годування;
  • як дитина заспокоюється: чи можете ви поліпшити їй настрій іншим способом, окрім як прикладання до грудей? Наприклад, обіймами, словами, погладжуваннями.

Виділіть ресурс для того, щоб проводити якісно спільний час із дитиною в процесі відлучення. Подумайте, що може замінити контакт при грудному годуванні: ігри, прогулянки, малювання або те, що приносить вам радість обом.

Ви можете самостійно обирати, від яких годувань відмовлятися наступними: на денний чи нічний сон, ранкові чи нічні. Спирайтеся на те, як зручніше вам і вашій дитині. Може трапитися, що якісь годування ви скасуєте, водночас інші вам буде комфортніше залишити на більш тривалий час.

Не прискорюйте події, прислухайтеся до темпу вашої дитини, виділіть на відмову від кожного годування кілька днів або тижнів.

Що не слід робити

Щоб відлучити дитину від грудного молока, за словами лікаря, не слід:

  • перев’язувати груди, щоб молоко “перегоріло”;
  • залишати дитину вдома з іншими людьми, а мамі поїхати кудись;
  • змащувати груди зеленкою, перцем, гірчицею, травами, заклеювати ділянку сосків пластиром тощо;
  • замінювати грудне вигодовування вночі на годування дитини з пляшки сумішшю або тваринним молоком;
  • приймати ліки для пригнічення лактації.

Як позбутися почуття провини

За словами лікаря, ви можете відчувати різні емоції через відлучення дитини від грудей: тривогу, смуток, відчай. Бо це справді непросто. Дайте можливість і собі звикнути до нового етапу в материнстві. Якщо відчуваєте, що все надто важко або сум триває понад два тижні, обговоріть це зі своїм сімейним лікарем або лікарем.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-26 09:33:07