Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як визначити та захистити особисті кордони — психологи

Експерти популярної онлайн-платформи Психологічна підтримка пояснили, як діяти в ситуаціях, коли на нас ззовні чинять моральний тиск і наші особисті кордони – під загрозою.

Внутрішня рівновага під загрозою

Для початку психологи припустили типові ситуації морального тиску, який порушує нашу внутрішню рівновагу.

Можливо, за їхніми словами вам не подобається публічно висловлювати свої почуття (обійми, поцілунки, триматися за руки). Або вам дуже ніяково, коли хтось торкається вас чи натякає на сексуальний підтекст.

Зараз дивляться

Або, наприклад, вас може дратувати, коли на вашу думку чи ідею не зважають, а намагаються нав’язати власну. Або вам доволі складно розповідати друзям і навіть партнеру про свої почуття. Зрештою ви можете не хотіти позичати гроші, наприклад, другу чи подрузі.

Стратегія захисту особистих кордонів

Визначте свої кордони. Насамперед для успішного захисту кордонів важливо чітко розуміти, що для вас насправді має значення. Це можуть бути емоційні, фізичні, інтелектуальні, сексуальні, фінансові кордони.

Будьте впевнені у своїх правах. Пам’ятайте про своє право на власні кордони. Ніхто не повинен порушувати їх без вашого дозволу.

Використовуйте чіткі висловлювання. Щоб не було непорозумінь, говоріть максимально чітко: “Мені важливо, щоб…” або “Я впевнений (-а), що…”, “Мені потрібно…” – це сприятиме ефективній комунікації.

Не виправдовуйтеся. Слід розуміти, що необов’язково виправдовуватися за те, чому вам важливо захищати свої кордони. Просто висловіть свою позицію та почуття без зайвих пояснень.

Будьте наполегливими. Наполегливість у вираженні своїх кордонів важлива. В іншому разі оточення не ставитиметься до ваших кордонів як до чогось серйозного, принципового.

Поважайте кордони інших. Як і ви, інші мають право на свої кордони. Поважайте їхні рішення і демонструйте взаємну повагу.

Будьте терплячими із собою. Майстерність захисту кордонів – це поступовий шлях. Можливо, вам знадобиться час, щоб розібратися в собі, але знайте, що кожен крок уперед – це крок до вашого особистого успіху.

Пам’ятайте: встановлення кордонів – це, по суті, спосіб турботи про себе, як, наприклад, збалансоване харчування та фізичні вправи, резюмували психологи.

Джерело: Психологічна підтримка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-28 08:58:44