Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як відновити мовлення після інсульту, ефективний і доступний усім спосіб — дослідження

Команда вчених Гельсінського університету під час дослідження з’ясувала, що відновити мову після перенесеного інсульту може допомогти спів.

Повідомляється, що з порушеннями мови стикаються близько 40% тих, хто пережив інсульт, причому в половині випадків вони зберігаються навіть за рік після інсульту.

Групова терапія

– Дослідження пролило світло на роль співу у відновленні мовлення у людей, які зіткнулися з афазією після інсульту, тобто втратою здатності говорити і розуміти мовлення, – зазначають учені.

Зараз дивляться

За їхніми словами, музика і спів можуть бути ефективними в реабілітації таких пацієнтів. Хороші результати показувала групова терапія співом, яка допомагала поліпшити мовлення і підвищити соціальну активність у пацієнтів після інсульту.

Дослідження

Оскільки питання про те, які нейронні механізми сприяють такому ефекту, залишалося відкритим, нове дослідження доповнило попередні результати, розкривши причину терапевтичного ефекту.

У дослідженні взяли участь 28 осіб, у яких діагностували інсультну афазію. Вони були випадково розподілені по двох групах. Обидві групи проходили стандартне лікування і реабілітацію, але одна група додатково брала участь у групових заняттях зі співу і тренувалася вдома за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Результати

Результати засвідчили, що спів допомагав відновити мовленнєву мережу мозку, що охоплює різні ділянки кори головного мозку, які беруть участь в обробці мови та мовленнєвої інформації.

При цьому об’єм сірої речовини в ділянках мозку, що відповідають за мову, збільшувався, а зв’язок нейронних шляхів у мовленнєвій мережі обох півкуль поліпшувався.

Нейропластичність і спів

Учені дійшли висновку, що позитивні зміни, спричинені співом, пов’язані з нейропластичністю, тобто здатністю мозку відновлюватися й адаптуватися.

– Це підтверджує переваги використання співу та музики під час реабілітації пацієнтів після інсульту. Що особливо важливо з огляду на те, що інсульт входить до десятки провідних неврологічних причин втрати здоров’я, – йдеться в повідомленні.

На думку вчених, спів можна розглядати як економічно ефективне доповнення до традиційної реабілітації після інсульту, а також спосіб корекції легких порушень мовлення.

Джерело: eNeuro

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-20 13:24:39