Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як проводилась спецоперація СБУ з ліквідації штабу РФ на Київщині

Керівництво Служби безпеки України привідкрило завісу над спецоперацією зі знищення тилового пункту управління (ТПУ) росіян на початку повномасштабного вторгнення, який був розташований на Поліссі Київської області.

Деталі спецоперації були представлені у фільмі Лігво ворога. Ліквідація з документального циклу СБУ. Спецоперації перемоги, який продемонстрували під час ефіру національного телемарафону Єдиних новин.

Зазначена операція проводилась артилеристами та силами СБУ у березні 2022 року та мала на меті вибити окупантів з Київської області.

Зараз дивляться

– Це була перша така диверсійна робота з використанням артилерійських сил. Вдале, якісне, диверсійне відпрацювання СБУ разом із артилеристами ЗСУ є прикладом того, що разом — ми сила. Воно посприяло обороні Київщини. Ми відбили ворога, і він був змушений відступати з території України, — наголосив голова СБУ Василь Малюк.

Тиловий пункт управління ворога був розташований у населеному пункті Поліське. У ТПУ, зокрема, розташовувалось керівництво російських військ, які наступали на Київ. Також окупанти зберігали поруч велику кількість техніки, боєприпасів і палива.

Для проведення операції спецпризначенці СБУ непомітно доставили артилерію у так звану сіру зону, впритул до російських позицій.

Ініціатива щодо зазначеної операції надходила з боку бригадного генерала із позивним Хантер, який належить до військової контррозвідки СБУ. Про основний задум операції знали, як зазначається у фільмі, лише три людини – сам Хантер, бригадний генерал та начальник штабу ОК Захід Володимир Горбатюк та чинний голова СБУ Василь Малюк, який на час проведення операції ще був на посаді заступника голови МВС України Дениса Монастирського.

Як зазначав Горбатюк, на момент проведення операції задача здавалась йому авантюрною та провокативною.

– Моїм артилеристам вона не сподобалась, бо це було нешаблонне і нестандартне використання сил і засобів артилерії, м’яко кажучи… Пропозиція Хантера перемістити сили і засоби артилерії ближче до лінії зіткнення (безпосередньо це була так звана сіра зона, навіть за передньою лінією зіткнення) – вона була доволі авантюрна. Авантюрна в тому плані, що за всіма керівними документами артилерія використовується не ближче 5 км до переднього краю, – пояснює він.

Бригадний генерал Хантер каже, що “світова історія ще не знає, щоб важка 152-мм артилерія проводила диверсійні рейди” і зазначає, що це просто не є функцією цих засобів.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Це була зухвала операція. По суті, за декілька кілометрів від ворога хлопці готували позиції для роботи нашої артилерії, — каже чинний голова СБУ Малюк.

Разом з тим, завдяки успішному артилерійському відпрацюванню командний пункт загарбників було знищено.

Як каже Горбатюк, за результатами операції було підраховано, що було уражено 48 одиниць техніки, декілька бронемашин, машини командного пункту та понад 45 авто, які були  навантажені боєприпасами.

Зазначається, що спецоперація була реалізована СБУ у взаємодії із 44 артилерійською бригадою ОК Захід ЗСУ. Крім того, участь в операції приймали і цивільні українці, які допомагали Силами оборони, надаючи інформацію на місцях.

Фото: Володимир Зеленський

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-09 00:19:12