Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як приборкати негатив: лікарі розповіли про сім способів керування гнівом

Експерти Гарвардської медичної школи надали перевірені науковими дослідженнями способи  приборкати гнів та перетворити негативні емоції на свою користь.

Гнів як емоція

Це нормально висловлювати свої емоції, адже гнів може виникати як реакція на певні ситуації та події. Безсоння, хвороби, депресія або тривожність можуть підвищити схильність до агресії.

І тоді конфлікти та погіршення самопочуття неминучі. Спалахи гніву можуть призводити до підвищення артеріального тиску, посилення пульсу, головного болю, м’язової напруги та інших проблем.

Зараз дивляться

Приборкання негативних емоцій – це майже мистецтво, однак опанувати себе, щоб уникнути конфліктів та зберегти може кожний. Варто лише спробувати.

Як керувати гнівом: 7 дієвих способів

Вивчення та використання ефективних методів управління гнівом може допомогти зменшити його негативні наслідки.

  1. Визначення причин гніву. Спробуйте розібратися, що саме викликає ваш гнів. Визначте тригери та причини, які призводять до агресивної поведінки та намагайтеся уникати або керувати ними у майбутньому.
  2. Заспокойтеся! Гнів впливає на здатність концентруватися, приймати рішення та ефективно виконувати роботу. Тому практикуйте глибоке дихання та релаксаційні техніки (як дихання від живота та м’язова релаксація), щоб заспокоїти своє тіло та розум.
  3. Негатив – на позитив. Під час спалахів гніву повторюйте позитивні мантри або фрази, щоб заспокоїти себе та змінити своє ставлення до ситуації.
  4. Фізична активність. Займіться фізичними вправами або спортом, щоб позбавитися негативних емоцій. Рух справді зцілює гнів.
  5. Інтимний щоденник. Знайдіть тиху альтернативу для вираження гніву, наприклад, опишіть свої емоції у щоденнику. Це дозволить навчитися висловлювати свої почуття та потреби без агресії.
  6. Спілкуйтеся! Звертайтеся за підтримкою до друзів, родини або професійних консультантів, якщо ви відчуваєте, що не можете самостійно впоратися зі своїм гнівом.
  7. Не накопичуйте емоції, але знайдіть безпечні форми їхнього прояву. Пам’ятайте, що кожна людина унікальна, спробуйте різні способи та оберіть ті, що працюють саме для вас.

ДжерелоHarvard Medical School

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-19 16:20:11