Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як правильно здавати аналіз сечі: підготовка і правила

Аналіз сечі – це важливий показник діагностики, який дозволяє оцінити загальний стан організму та визначити його проблеми. Про те, як правильно здавати аналіз сечі Фактам ICTV розповів лікар-уролог Андрій Кондратенко.

Види аналізів сечі

Загальний аналіз сечі оцінює фізико-хімічні властивості сечі, мікроскопію осаду та наявність патологічних компонентів. Бакпосів сечі дозволяє виявити наявність бактерій в сечі, які можуть провокувати запалення (цистит, пієлонефрит), їхню концентрацію та до яких саме препаратів ці бактерії чутливі.

Як правильно здавати аналіз сечі

Підготовка до аналізу сечі передбачає наступне.

  • Фізичні навантаження та спорт. За декілька днів до збору сечі уникайте виснажливих тренувань.
  • Їжа на напої. Перед збором сечі не споживайте продукти, які впливають на колір сечі (буряк, морква і продукти з харчовими барвниками). Крім того, за добу варто утримуватися від алкоголю, гострих приправ, а також копчених, смажених, пересолених і жирних страв.
  • Лікарські засоби можуть вплинути на склад сечі, тому протягом 3-5 днів до процедури не можна використовувати антибіотики, вітаміни, діуретики і вагінальні свічки.
  • Спеціальні контейнери. Використовуйте для аналізів спеціальний посуд, який можна придбати в аптеках.
  • Доставка до лабораторії. За можливості доставляйте зразок сечі до лабораторії якнайшвидше після збору. Або зберігайте контейнер в прохолодному місці не більше 1,5 – 2 годин.

– Щоби правильно здати аналіз сечі, ранком, одразу після сну необхідно провести гігієнічні процедури зовнішніх статевих органів і зібрати в ємність середню порцію сечі (приблизно 30-50 мл),  – каже лікар.

За його словами, жінкам бажано здавати аналіз лише після закінчення менструації. Дотримуючись цих порад, ви отримаєте надійні результати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зараз дивляться

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 14:20:30