Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як правильно годувати дитину з пляшечки: що потрібно знати

Харчування дитини важливе не лише для її здоров’я та розвитку, це спосіб встановити близький емоційний контакт і створити довірливі та люблячі стосунки. Про особливості штучного вигодовування з пляшечки розповіла сімейна лікарка, а також консультантка з грудного вигодовування Олена Мацех.

– Перехід від грудного вигодовування до годування з пляшечки має відбуватися тільки тоді, коли й мама, і дитина будуть повністю до цього готові, – стверджує лікарка.

Це важливо з практичного погляду, включно з вибором правильної ємності та набуттям необхідних навичок для комфортного вживання їжі.

Підготовка малюка до годування з пляшечки

Якщо годування з пляшечки – новий досвід для дитини або батьки вирішують почати його з раннього віку, рекомендується використовувати соски з повільним потоком. Це допоможе уникнути захлинання під час їжі.

Зараз дивляться

Скляні ємності вважаються безпечними, оскільки вони не містять хімічних речовин, які можуть виділятися під час нагрівання. Пластикові вироби мають бути виготовлені з безпечних матеріалів (без BPA).

Використайте посудомийну машину або помістіть пляшечку і соску в посудину з киплячою водою на 5 хвилин. Перевірте, що матеріал не пошкодиться від високих температур. Регулярно мийте посудину, соску і кришку в теплій мильній воді.

Як правильно годувати дитину з пляшечки: покрокова інструкція

– Зверніть увагу, що неправильне положення дитини під час годування може призвести до заковтування значної кількості повітря. Це спровокує здуття живота і кольки, – зазначає лікарка.

Покрокова інструкція, як правильно годувати з пляшечки:

  • Підтримуйте голівку малюка в рівному положенні, злегка піднявши її.
  • Уникайте закидання голови назад або вбік.
  • Ніколи не годуйте новонародженого лежачи.
  • Тримайте дитину на руках, забезпечуючи їй зручну і безпечну позицію.
  • Розташуйте ємність під невеликим кутом (30-40 градусів). Це дасть змогу контролювати швидкість подавання молока й уникнути захлинання.
  • Для новонароджених використовуйте соски з повільним потоком.
  • Під час зростання і розвитку дитини поступово переходьте на соски зі швидшим подаваням їжі.
  • Стежте за тим, щоб соска завжди була повна молока, щоби мінімізувати потрапляння повітря.
  • Не тримайте флакон із сумішшю строго вертикально, оскільки це може призвести до захлинання.

Обов’язковою умовою є чистий посуд. Можна застосовувати холодну стерилізацію. Для цього заливайте чисті соски і ємності водою з додаванням засобу для знезараження.

Можлива і гаряча стерилізація (кип’ятіння), оскільки мікроби гинуть за високої температури. Використовуйте стерилізатор або пакети для стерилізації в мікрохвильовці.

Основні помилки під час годування дитини з пляшечки

Годування дитини з пляшечки – це зручний і практичний спосіб вигодовування, який із низки причин обирають багато молодих мам. Однак, як і в будь-якій справі, у процесі годування можна припускатися помилок, які негативно позначаються на здоров’ї та самопочутті малюка. Багато батьків не знають, у якому положенні правильно годувати дитину сумішшю, що провокує заковтування повітря.

Огляд основних помилок під час годування дитини з пляшечки:

  • Неправильний підбір соски. Соска має відповідати віку та анатомічним особливостям ротової порожнини дитини.
  • Віддавайте перевагу соскам із силікону або латексу, які не містять бісфенолу А та інших шкідливих речовин. Вибирайте соску з відповідною швидкістю потоку, щоб дитина не захлиналася і не давилася.
  • Годування сумішшю на вимогу може призвести до перегодовування, кольок та інших проблем із травленням. Не варто використовувати пляшечку як заміну сосці або колисці.
  • Неправильне положення під час годування. Під час годування дитина повинна перебувати в напівлежачому положенні, з голівкою трохи вище рівня грудей.
  • Занадто сильне натискання на флакон. Не варто тиснути на пляшечку, щоби прискорити процес годування.
  • Нестерильні пляшечки та соски. Перед кожним годуванням необхідно ретельно стерилізувати ємності та соски.

Не орієнтуйтеся на обсяг суміші, зазначений на упаковці. Кількість суміші, необхідна дитині, залежить від її віку, ваги та апетиту.

Відрижка, здуття живота, закрепи, неспокійний сон – це ознаки того, що дитина переїла.

Грудне молоко –  ідеальне харчування для немовляти, яке забезпечує його всіма необхідними поживними речовинами та захищає від інфекцій. Тому, попри простоту годування з пляшечки, намагайтеся зберегти грудне вигодовування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-04 14:30:02