Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як поводитись під час вручення повістки 2023: правила та заборони

Процес вручення повісток має певні особливості, регламентовані законодавством, але не всі чоловіки про них знають. Факти ICTV розповідають, як поводитись під час вручення повістки, що казати, на що звернути увагу та де саме варто ставити підпис.

Вручення повістки 2023: як себе поводити

В Україні триває загальна мобілізація. В її рамках на вулицях регулярно здійснюється вручення повісток військовозобов’язаним особам. Іноді цей процес відбувається з порушеннями чинного законодавства, тому важливо ретельно слідкувати за процедурою вручення. Не менш важливо правильно себе поводити.

Юрист і адвокат Ростислав Кравець прокоментував, що якщо представники ТЦК підійшли до людини, якій понад 27 років і менше 60 років, у цьому випадку (виключенням є офіцери запасу, що досягли 45 років) вони мають право вручити повістку належним чином, а військовозобов’язана людина має поставити свій підпис, це і буде підтвердженням правильності вручення повістки.

Зараз дивляться

— Але якщо особа, до якої підійшли представники ТЦК, не досягла 27 років і вона ще не служила, то не варто перейматися. Строкової служби в Україні зараз немає, залучити до служби можуть тільки за власною згодою.

Якщо до людини підішли представники ТЦК для вручення повістки:

  • не варто сперечатися про неправомірність вручення повістки на вулиці.

Законодавством не забороняється вручення повісток на вулиці. Тому сперечатися з представниками військкоматів та доводити, що вони не мають права цього робити, недоцільно.

  • варто з’ясувати, чи є люди в формі, які підійшли, уповноваженими особами на вручення повісток. Працівник центру комплектування при врученні повістки повинен представитися та, за потреби, пред’явити своє посвідчення (його дані можна записати);
  • варто попросити пред’явити наказ коменданта про уповноваження певних представників ТЦК на вручення повісток.

На що варто звернути увагу під час вручення повістки

Під час вручення повістки варто звернути увагу на посвідчення представників ТЦК, бо, як вже зазначалося вище, не кожна особа у військовій формі є представником військкомату та має право на вручення повістки.

Також варто звернути увагу на документ, який вручається. Повістка повинна бути обов’язково заповнена всіма необхідними реквізитами, підписана військовим комісаром та мати печатку.

Зверніть увагу на процес вручення — повістка має вручатись, а не заповнюватись на місці.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Ростислав Кравець зазначив, що затримувати та примусово доставляти до ТЦК представники військкомату не можуть. Винятком може бути ситуація, коли військовозобов’язана особа не з’явилася на виклик за повісткою раніше, і військкомат подав спеціальне повідомлення до органів національної поліції. На підставі цього поліція має право затримати та доставити людину до військкомату.

Запитання, які варто поставити під час вручення повістки

Якщо військовозобов’язаного чоловіка зупинили на вулиці, він має право запитати — чому саме його зупинили, яка причина.

Також треба запитати про посвідчення представників ТЦК та попросити пред’явити наказ коменданта про уповноваження певних представників ТЦК на вручення повісток.

Що не можна робити під час вручення повістки

Під час вручення повістки не можна лаятися, битися та пропонувати хабарі, бо це може призвести до кримінальної відповідальності. Треба поводитись чемно, не створювати конфліктні ситуації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 15:44:49