Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як покращити якість сну – поради фахівців

Комфортне середовище. Тиша, комфортна температура та постільна білизна – усе це дуже важливо. Переконайтеся, що ліжко та подушки – зручні і комфортні. Обирайте гіпоалергенну постільну білизну з натуральних матеріалів та міняйте один раз в 7-10 днів.

Забезпечте оптимальну температуру у спальні, якщо буде занадто тепло або навпаки, холодно це може заважати засинанню.

Гаджети та пристрої. Уникайте використання телефону, планшета чи комп’ютера перед сном, оскільки світло екранів може заважати природному процесу засинання.

І взагалі не проводьте багато часу в ліжку з ноутбуком, оскільки це подає мозку неправильні сигнали. Це може викликати стійке безсоння.

Година для сну. Намагайтеся лягати і прокидатися приблизно в один і той же час щодня, навіть у вихідні. Це допоможе регулювати ваш внутрішній годинник сну.

Їжа і напої. Щоб забезпечити повноцінний нічний відпочинок, вечеряйте легкозасвоюваними продуктами. Найкраще за все — за дві-три години до сну. Напої, які містять кофеїн заважають вчасно заснути, тож спробуйте обмежити їх у вечірній час.

Фізична активність. Регулярні заняття спортом допомагають полегшити засинання. Однак уникайте важких тренувань безпосередньо перед сном.

Релаксація. Спробуйте техніки релаксації, як-от глибоке дихання або медитацію, щоб заспокоїти свій розум перед сном.

Ефективність цих порад може різнитися для кожного з нас. Тож вибирайте ті, які підходять саме вам.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фахівці нагадують, що тривалі порушення сну вимагають консультації з лікарем, тож закликають не зволікати з зверненням по допомогу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-24 13:13:52