Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як підняти тиск в домашніх умовах – 4 способи

Низький тиск безпечніший за високий, але ігнорувати його також не варто. Адже жити з постійною млявістю та втомою – теж не велике задоволення. Факти ICTV з’ясували, чим можна підняти низький тиск.

Що таке низький тиск та чим небезпечний 

Гіпотонія, або ж низький тиск – зниження артеріального тиску нижче 90/60 мм рт. ст.

Таких цифр недостатньо, щоб призвести до інфаркту або інсульту, проте гіпотонія також негативно впливає на організм. Зокрема, мозок недоотримує кисень, знижується працездатність, підвищується втомлюваність, частіше турбують запаморочення та головні болі.

Зараз дивляться

Крім того, низький тиск може бути симптомом зневоднення або ж небезпечної хвороби: діабету або низького рівню цукру в крові, проблем із серцем, щитоподібною залозою чи печінкою.

Чим підняти тиск в домашніх умовах

Якщо низький тиск заважає вам нормально жити, пропонуємо підвищити його кількома простими способами:

  1. Солона вода. Натрій у її складі підвищує рівень кров’яного тиску. Однак надлишок солі може нашкодити здоров’ю, тому цим способом не варто зловживати. Можна також з’їсти щось солоне: оселедець чи солоний огірок.
  2. Кава. Чашка кави може допомогти, щоправда, тільки якщо ви не кавоман.
  3. Питна вода. Причиною низького тиску може бути зневоднення, тому варто відновити водний баланс за допомогою води або зеленого чаю. Випийте якомога більше рідини. Вона допомагає відрегулювати кровотік в організмі.
  4. Прийміть правильну позу. Якщо є можливість, ляжте на спину та підніміть ноги вище голови. Якщо сидите, закиньте ноги. Стоїте – схрестіть ноги, як ножиці.

Профілактика низького тиску

Тепер ви знаєте, чим можна підняти низький тиск. Проте організму також можна допомогти, трохи змінивши образ життя:

  1. Дотримуйтеся режиму. Харчуйтеся регулярно та невеликими порціями.
  2. Повноцінний сон. Спіть не менше 7-8 годин на день.
  3. Відмовтеся від алкоголю та куріння. Або хоча б обмежте їхню кількість.
  4. Старайтеся частіше гуляти на свіжому повітрі.
  5. Правильно харчуйтесь. Гіпотонію нормалізують вітаміни групи В6 та В12, залізо, калій, магній та фосфор. У цьому допоможуть такі продукти: банани, горіхи, печінка, шоколад, чорнослив, баклажани. Замініть солодощі фруктами.
  6. Контрастний душ. Його бажано практикувати щодня.
  7. Фізична активність. На судини добре впливає помірне фізичне навантаження: плавання, біг, аеробіка. Не завадить масаж.

Кардіолог Наталія Іванюк говорить, що запаморочення, різка слабкість, біль у скронях чи чолі, чорні “мушки” перед очима, нудота — все це симптоми низького тиску.

Якщо ви раніше помічали у себе такі симптоми, то, ймовірно, у вас проблеми з тиском. Адже наш артеріальний тиск коливається протягом дня і може знижуватися на фоні різних факторів, особливо стресу.

І це, за словами лікарки, нормально. Так організм тиском реагує на зовнішні чинники. Якщо ви відчули симптоми разово — хвилюватися не треба. Але якщо вони повторюються — це може бути сигналом захворювання:

  • серцево-судинних хвороб (брадикардії, інфаркту, ішемічної хвороби серця, недостатності клапанів серця та ін.);
  • дефіциту мікроелементів (заліза, фолієвої кислоти, вітамінів групи В);
  • зневоднення;
  • алергічної реакції;
  • ендокринних захворювань (цукровий діабет, гіпотиреоз, гіпоглікемія);
  • гострої інтоксикації при інфекційних хворобах;
  • нейродегенеративних захворювань.

Експертка радить кожному вимірювати тиск 1 раз на 3 місяці (пацієнтам з гіпертонією, звісно ж, частіше) і стежити за своїми показниками. Норма для здорової людини: 120-130/70-80.

Якщо низький тиск супроводжується неприємними симптомами, зверніться до лікаря. Причиною гіпотонії може бути глобальніша хвороба.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-24 12:01:42