Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як отримувати задоволення від їжі, яка не подобається — науковці

Експерти одного з популярних медичних видань проаналізували низку наукових досліджень і сформулювали сім способів навчитися отримувати задоволення від їжі, яка не подобається. На думку вчених, смакові рецептори можна натренувати так само, як і м’язи в тренажерному залі.

Процес набуття смаку

За словами експертів, кава та пиво – гарні приклади гірких продуктів, смаку до яких люди набувають у міру дорослішання. Це зумовлено:

  • соціальним контекстом, у якому вони споживаються. Наприклад, у багатьох країнах вони можуть бути пов’язані з переходом у доросле життя;
  • фізіологічними ефектами сполук, що містяться в них, – кофеїну в каві та алкоголю в пиві. Багато людей вважають ці ефекти бажаними.

А як щодо набуття смаку до продуктів, які не викликають таких бажаних відчуттів, але корисні? Наприклад капуста або жирна риба.

Зараз дивляться

Корисні стратегії для нових смаків

Ось кілька стратегій, які допоможуть навчитися отримувати задоволення від їжі, яку ви не любите.

  1. Продовжуйте їсти. Потрібна лише невелика порція, щоб з плином часу викликати симпатію до певного смаку. Може знадобитися 10-15 або більше спроб, перш ніж ви зможете сказати, що їжа вам подобається.
  2. Замаскуйте гіркоту. Вживайте їжу, яка вам не подобається, з іншими продуктами або інгредієнтами, що містять сіль або цукор. Наприклад, можна поєднувати гірку руколу з солодкою заправкою для салату.
  3. Їжте в позитивному контексті. Це може означати, що ви їсте після занять улюбленим видом спорту або з людьми, які вам подобаються. Альтернативно – з продуктами, які вам уже подобаються.
  4. Їжте, коли голодні. У голодному стані ви з більшою готовністю сприймете смак, який, можливо, не оціните на повний шлунок.
  5. Нагадуйте собі, чому ви хочете насолодитися цією їжею. Можливо, ви змінюєте свою дієту за станом здоров’я або тому, що переїхали з іншої країни і відчуваєте труднощі з місцевою кухнею.
  6. Почніть з ранніх років, якщо це можливо. Дітям легше навчитися любити нову їжу, оскільки їхні смаки менш усталені.
  7. Пам’ятайте: що більше продуктів ви любите, то легше вам буде навчитися полюбити й ті, до яких поки що не лежить душа.

За словами експертів, розуміння того, як сформувалися ваші вподобання в їжі і як вони можуть розвиватися, є першим кроком на шляху до більш здорового харчування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-26 14:30:32