Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як боротися зі слимаками на городі: лайфхаки та способи

Слимаки лише на вигляд невинні, насправді ці створіння, якщо оселилися на городі, здатні заподіяти неабияку шкоду там. Чим небезпечні шкідники та як їх позбутися за допомогою магазинних і народних засобів – читайте поради на Фактах ICTV.

Чим небезпечні слимаки на городі

Насправді слимаки небезпечні для будь-якої ділянки. На городі вони здатні добре попрацювати над знищенням рослин. Слимаки можуть пошкодити бадилля, картопляні бульби, капустяне листя, салат, горох, квасолю та інші зелені культури.

Найчастіше вони вибирають суницю, молоденькі огірки, томати, виноград. Їхня активність на ділянці порушує фотосинтез у рослинах, тож городина може гинути після нашестя цих шкідників.

Зараз дивляться

– Слимаки – це такі створіння, які хочуть багато їсти і не здатні задовольнятися лише травою та якимись листочками, які скинули дерева. Вони нападають на смачненьку капусту, яка для них є дуже корисною та добре живить організм. Саме заради тих смачненьких овочів та фруктів вони й повзуть на город, – розповідає Ліліана Лавринець.

Але дірки, які лишають слимаки по собі, то не найбільша проблема. Головною небезпекою, яку здатні заподіяти слимаки, є зараження інфекціями, різноманітними вірусними захворюваннями та грибками. Їх равлики переносять через свій травний тракт або слиз. Останній вони залишають під час пересування. Це і є найбільшою загрозою для городу.

До того ж, слимаки мають гельмінітів, тому з легкістю здатні заразити домашніх тварин, птахів і навіть людей.

Чому з’являються слимаками на городі

Фото: Pixabay

Кліматичні умови значно впливають на появу та розмноження слимаків. Ці шкідники обирають для себе місця, де температура не нижча від +17 градусів.

Загалом равлики активізуються у теплі й вологі сезони – прохолодне та дощове літо, відносно теплу та м’яку зиму.

У садах і на городах слимаків можна знайти як у пластах землі, так і під великим листям, у густій траві, компостних ямах.

Як боротися зі слимаками на городі

Боротьба зі слимаками на городі є досить важким заняттям, оскільки вони активізуються вночі, а вдень їх досить складно виявити. Однак знищити шкідників цілком реально, головне – знати, як це робити.

Щоб позбутися на городі слимаків господарі обирають різні способи – як народні, так і магазинні. Кожний працює по-своєму і є десь дієвим, а десь – ні.

Тільки один метод не лише не працює, а й здатен зіграти злий жарт із вами та ще більше нашкодити городині. Це фізичне знищення слимаків. Справа у тому, якщо роздушити равлика, то його залишки можуть привабити інших шкідників. А це у свою чергу призведе до ще більших проблем.

Народні методи боротьби зі слимаками

Народних методів – велика кількість, запевняє Ліліана Лавринець. Однак, на її думку, найдієвішим є сіль.

– Як на мене, то такий народний засіб, як сіль, є дуже дієвим способом боротьби зі слимаками, – говорить наш експерт з рослин.

Отже, розведіть 500 г калійної солі в 5 л води. Коли рідина потемніє, нею можна обприскати листя і ґрунт навколо рослин. Також білою речовиною можна просто посипати город – маршрути слимаків і територію навколо зелених культур.

Фото: Depositphotos

– Але це добре, коли на городі 1-10 слимаків, але коли ви приходите, а там вся територія забита слимаками, то тоді треба щось ефективніше, – говорить Ліліана Лавринець.

Також одним із дієвих засобів боротьби зі слимаками на городі є кавова гуща, оскільки ці створіння дуже не люблять аромат таких улюблених нами зерняток. Отже, розсипте грудки кавових відходів біля рослин або створіть бар’єр навколо городини. Слимаки не перетинатимуть таку перешкоду через нестерпний для них запах.

Фото: pixabay

  • Листя кропиви

Зберіть свіже листя кропиви та розкладіть його навколо городини чи маршрутів шкідників. Кропива вважається дуже ефективним природним засобом у боротьбі зі слимаками.

Фото: Тетяна Коноваленко

До того ж, равлики терпіти не можуть терпкі пахучі рослини, тож гарним рішенням буде розсадити в міжряддях часник, цибулю, розмарин, лаванду або щавель. Їхній запах точно змусить триматися шкідників подалі від вашого городу.

  • Пастка для слимаків

Мисливці за рослинами люблять дріжджовий запах. Розкладіть по ділянці половинки пляшок, наповнені пивом, медом і дріжджами. Слимаки приповзуть в цю пастку і потонуть у пиві.

Механічний спосіб проти равликів

Іноді равликів і слимаків збирають вручну, щоправда це актуально лише за невеликої кількості їх на городі. Для цього роблять приманку з рослинних решток.

Також можна вкопати врівень із землею неглибокі ємності, залити в них рідину, а потім накрити ганчіркою. Для знищення молюсків слід використовувати міцний сольовий або мильний розчин.

– Але пам’ятайте про те, що із слимаками борються з року в рік, що робить їх адаптивними до того чи іншого методу. Тож засоби слід час від часу чергувати між собою. Тоді слимаки не зможуть пристосуватися, а ваші зусилля не будуть марними, – говорить знавець рослин, викладачка біології та блогерка.

  • Магазинні засоби боротьби зі слимаками

Наш експерт з рослин рекомендує, щоби знищити слимаків на городі, взяти сині гранули від них у магазині.

– Вони не шкодять рослинам та городу, а ще – виводять слимаків, – пояснює Ліліана Лавринець.

Як правильно проводити обробку городу від слимаків

Перш за все варто визначити із засобом, яким проводитиме обробку, а далі вже дотримуватися концентрації для кожного окремого способу.

– Перш ніж обробляти ділянки від слимаків, треба знати точно, чи ті слимаки будуть цього року. Тут все залежить від вологості, коли посуха, то слимаків точно не буде, – додає наш експерт з рослин.

Тобто, зі слимаками варто боротися вже після того, як вони з’являться на городі.

І завжди обирайте безпечні засоби, що вбивають слимаків, а не саму городину.

До речі, раніше Факти ICTV писали, як позбутися мурах у будинку, а саме про способи боротьби з комахами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-24 12:34:49