Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Воєнний стан в Україні не скасують у разі припинення вогню – нардеп

Фото: УНІАН

У випадку, якщо офіційні Київ та Москва домовляться припинити вогонь на полі бою, то це не означатиме автоматичне скасування режиму воєнного стану в Україні.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив нардеп українського парламенту (Слуга народу), член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Чи можливе скасування воєнного стану в Україні

– Припинення вогню не означає скасування воєнного стану. Скасування воєнного стану можливо тоді, коли зникнуть загрози, які передбачені законом про правовий режим воєнного стану. А сам факт тимчасового припинення, точно не усуває ті загрози, які послугували у введенні правового режиму воєнного стану.

Це ж не означає, що Росія відвела свої війська з тимчасово окупованих територій чи свої засоби ураження, які можуть завдавати ударів по Україні, – заявив нардеп.

Федір Веніславський додав, що з огляду на психічний стан російського диктатора Володимира Путіна “можна очікувати будь-якого розвитку подій”, а тому без гарантій для довготривалого миру воєнний стан навряд чи може бути скасований.

Водночас нардеп каже, що терміни, в який може бути скасований воєнний стан, може залежати таких обставин, як, наприклад, відведення окупаційних військ армії РФ, або ж надання Україні надійних гарантій безпеки.

– Проте строки я зараз прогнозувати не можу в принципі. Це залежить від цілої низки обставин: від перемовин, від того, на яких умовах зійдуться сторони. Я маю на увазі Україну і РФ за участі Європи та Сполучених Штатів Америки, адже без цього, як сьогодні заявив президент, жодні домовленості українська влада не визнає, – заявив Веніславський.

Перед цим видання Financial Times із посиланням на українських топпосадовців писало, що президенти РФ та США хочуть укласти угоду з припинення бойових дій в російсько-українській війні до Великодня (20 квітня) чи до російського Дня перемоги СРСР над нацизмом, що припадає на 9 травня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, режим воєнного стану в Україні триває з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Паралельно із воєнним станом була запроваджена загальна мобілізація. Терміни як мобілізації, так і воєнного стану, продовжує парламент кожні 90 днів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-17 22:22:00