Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Виплати ВПО з 1 січня 2025 року: яку допомогу отримуватимуть переселенці

Фото: Факти ICTV

З 1 січня 2025 року допомога для внутрішньо переміщених осіб продовжить надходити. Зокрема, це стосується виплат переселенцям, які перебувають у складних життєвих обставинах, допомоги на проживання.

Факти ICTV розповідають, що зміниться для ВПО з 1 січня 2025 року.

Хто отримуватиме виплати ВПО з 1 січня

Уряд продовжив виплати ВПО, які знаходяться у складних життєвих ситуаціях, ще на 6 місяців, тобто по лютий 2025 року.

До того ж, у січні виплати і надалі надходитимуть тій категорії ВПО, допомога якій була призначена автоматично і тим, хто написав заяву на її продовження.

Отже, виплати з 1 січня продовжать отримувати ті категорії, які не здатні працювати:

  • пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;
  • люди з інвалідністю I чи II груп, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.

Сума  такої допомоги для ВПО залишається без змін та становить:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 грн;
  • для інших осіб – 2 000 грн.

Виплати надходять кожного місяця 15 та 28 числа.

Певним категоріям переселенців теж можуть бути призначені виплати, однак їм для цього потрібно написати відповідну заяву. Йдеться про родини з дітьми до 14 років, які мешкають у зоні активних чи можливих бойових дій або ж в умовно безпечних регіонах. Також важливим моментом є те, що діти у більш-менш безпечних областях не можуть отримувати освіту офлайн.

До того ж, сім’ї, де один з членів родини доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжкохворою дитиною можуть подати відповідну заяву.

Вагітні жінки, починаючи з 30 тижня, та малолітні діти до 14 років, які приїхали без супроводу батьків теж мають право на виплати. Написати відповідну заява для останніх може особа, яка має родинні стосунки з дитиною.

Субсидії на оренду житла

Деякі переселенці зможуть отримувати від держави субсидію на оренду житла. На цю допомогу можуть претендувати ті родини, які платять за оренду оселі понад 30% своїх сукупних доходів.

Якщо сім’я має грошові надходження менші, ніж 2 прожиткових мінімумів на одну особу, тобто 5840 грн, то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди. Призначення розпочнуться з середини січня 2025 року і для цього громадянам потрібно буде написати відповідну заяву. Також важливо мати договір на оренду житла.

Суми виплат розраховуватимуться індивідуально, в залежності від:

  • рівня доходу родини,
  • кількості членів сімʼї;
  • вартості оренди житла.

Субсидії на оренду житла будуть надаватися у 9 пілотних регіонах – тих, до яких перемістилась найбільша частина ВПО. Це Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Дніпропетровська, Херсонська, Луганська, та Донецька області (крім окремих територій регіонів, що включені до переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані РФ).

У Мінсоцполітики запевнили, що попри хакерську атаку на держреєстри виплати для ВПО будуть нараховані і виплачені відповідно до графіків.

Компенсація за знищене житло

Тим переселенцям, які через російську агресію втратили своє єдине житло (тобо не мають оселі у безпечних регіонах України) Кабмін виплачуватиме компенсацію. Відповідне рішення щодо спрямування 15 млрд грн на на державну програму єВідновлення було ухвалено Кабміном.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тож переселенці, які сьогодні очікують на компенсацію за знищене житло за програмою єВідновлення, зможуть отримати сертифікат на купівлю оселі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-24 17:30:00