Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Відсутнє укриття, проблеми з харчуванням та медициною: перевірка соціального закладу на Чернігівщині

Команда Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області для виконання функцій національного превентивного механізму здійснила відвідування Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Линовицької селищної ради.

Відділення утворили для обслуговування одиноких громадян, які належать до вразливих груп населення або перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги в умовах стаціонарного перебування. На дату відвідування у закладі перебувала 21 особа, з них 12 жінок та дев’ять чоловіків.

Соціальна послуга стаціонарного догляду у Відділенні надається підопічним на підставі укладених договорів про надання соціальних послуг. Витрати на харчування на добу утримувача соціальної послуги становить 104,35 грн., на медикаменти 14,07 грн.

У Відділенні відсутній медичний блок, первинна медична допомога отримувачам соціальної послуги надається сімейними лікарями на підставі укладених декларацій.

Підопічні у Відділенні забезпечені меблями, постільною білизною, одягом, їм створені умови проживання по 2–4 особи в кімнаті. Учасники відвідування ознайомилися з умовами проживання та провели опитування осіб, які перебували в закладі.

За результатами опитування від підопічних скарг щодо жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження з боку персоналу не висловлено.

Проте, за наслідками відвідування НПМ виявили недоліки, що призводять до порушення прав підопічних, зокрема:

  • відсутні захисні споруди (укриття), які мають забезпечувати можливість безпечного перебування підопічних у разі повітряної тривоги або обстрілів. У разі оголошення сигналу «повітряна тривога» підопічні продовжують перебувати у житлових кімнатах;
  • неналежно організоване спостереження за станом здоров’я отримувачів соціальної послуги та надання їм медичної допомоги, у тому числі відповідно до призначень лікарів;
  • не забезпечене збалансоване харчування: відсутнє щоденне меню, маркування продуктів не здійснюється та не дотримане товарне сусідство в холодильниках та морозильних камерах, у раціоні харчування підопічних використовується молочна продукція неналежної якості;
  • приміщення Відділення не пристосоване для потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення (підопічні, які проживають на другому поверсі, позбавлені можливості здійснювати прогулянки на свіжому повітрі);
  • не здійснюється надання реабілітаційних послуг підопічним з інвалідністю.

З метою усунення виявлених порушень до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, у межах проєкту «Регіональні групи національного превентивного механізму» Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області провело повторний моніторинг Городнянського психоневрологічного інтернату.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2025-02-02 15:33:48