Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вибори до Європарламенту: якими можуть бути результати

Опитування демонструють, що після виборів до Європарламенту, які пройдуть наступного тижня, кількість представників від ультраправих партій перевищить кількість депутатів від правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП) глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Це не означає, що ЄНП отримає друге місце, оскільки фрагментовані ультраправі партії майже напевно не зможуть об’єднатися. Проте це говорить, що Європа рухається вправо і наступний Європарламент матиме нове політичне обличчя, пише Politico.

Згідно з прогнозом видання, ЄНП отримала б 170 місць у майбутньому складі Європарламенту, якби вибори пройшли зараз.

Зараз дивляться

Європейські консерватори і реформісти (ECR) та Ідентичність і демократія (ID) — дві основні праві групи, претендують на 144 місця.

Вибори до Європарламенту

Є й інші партії, такі як Альтернатива для Німеччини, яка, за прогнозами, отримає 16 місць, і Фідес угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, яка претендує на десять місць. Французька партія Реконкіста може отримати п’ять місць, польська Конфедерація — шість, а болгарська прокремлівська партія Відродження — три.

Таким чином, кількість ультраправих депутатів Європарламенту може зрости до 184.

Як вони об’єднаються після виборів, поки що залишається відкритим питанням.

Марін Ле Пен із французької партії Національне об’єднання прагне налагодити зв’язки з прем’єр-міністром Італії Джорджею Мелоні, щоб сформувати ультраправу групу у парламенті. Прогнозується, що Національне об’єднання стане провідною національною партією в групі ID, в той час як Брати Італії Мелоні можуть стати найбільшою національною партією в ECR.

Мелоні заявила, що відкрита до співпраці з будь-якими правими партіями, але вона також отримала пропозицію об’єднатися з ЄНП фон дер Ляєн.

Тим часом минулого тижня Альтернативу для Німеччини “викинули” з ID.

Проукраїнські члени ECR не сприйняли ідею приєднання до їхньої групи Фідес Орбана. Інші, як-от бельгійський Новий фламандський альянс, поставили під сумнів приєднання угорської партії до ECR.

Групи ID та ECR навіть зараз далекі від монолітного блоку, їхні члени часто голосують проти більшості — тому навряд чи можна очікувати, що групи, партії-учасники яких орієнтуються на національні інтереси, будуть узгоджено голосувати щодо кожного питання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-30 16:32:35