Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Україну нарешті повернули скіфське золото

Після майже 10 років судів до України нарешті повернули стародавні скарби – скіфське золото.

Про це повідомив Національний музей історії України.

Це артефакти з чотирьох музеїв Криму, які свого часу були представлені на виставці в музеї Алларда Пірсона Крим: золото й таємниці Чорного моря в Амстердамі, Нідерланди.

Зараз дивляться

Тепер скіфські скарби привезли в Україну та передали на зберігання до Києво-Печерської лаври. Саме там вони зберігатимуться до деокупації Криму.

Історія повернення скіфського золота в Україну

З лютого по серпень 2014 року в Музеї Алларда Пірсона тривала виставка Крим: золото й таємниці Чорного моря (De Krim. Goud en geheimen van de Zwarte Zee). Там були представлені колекції Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму: Національного заповідника Херсонес Таврійський (Севастополь), Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Керченського історико-археологічного заповідника.

В лютому 2014 року Росія почала анексію Криму. Предмети з колекції Національного музею історії України повернули до Києва після виставки, а ось експонати з кримських музеїв ні. Хоча музеї Криму наполягали саме на цьому. Тоді у Нідерландах розпочався судовий процес.

У грудні 2016 року суд в Амстердамі постановив передати скарби Україні згідно із Законом про спадщину. Апеляційний суд Амстердама також задовольнив позов про передачу кримських артефактів Україні.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Проте музеї Криму, які контролює Росія, подали касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів про скасування рішення Апеляційного суду. 9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, а апеляційне рішення залишив без змін. Тому скіфські скарби передали Україні.

Крім того, за рішенням суду Україна мала виплатити Музею Алларда Пірсона 111 689 євро за весь час збереження колекцій. Проте представники нідерландського музею відмовилися від виплати.

Самі ж артефакти ретельно запакували для перевезення до України. Нині фахівці обстежують стан речей. Ідеться про 565 предметів, це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким 2000 років.

Фото: Національний музей історії України

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-27 12:14:59