Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Естонії затримали 10 людей, що здійснювали російські гібридні спецоперації

В Естонії затримано десять осіб, які пошкодили автомобілі, що належать міністру внутрішніх справ Лаурі Ляенеметсу та журналісту порталу Delfi Андрію Шумакову.

Вони підозрюються у вербуванні російськими спецслужбами для проведення гібридних операцій з метою підриву безпеки всередині естонського суспільства.

Як повідомили на сайті поліції безпеки, серед затриманих були громадяни Естонії, РФ та особи з подвійним громадянством.

Зараз дивляться

Відомо, що вони здійснювали гібридні операції за матеріальну винагороду. Гроші отримували невеликі, але вони, за словами правоохоронців, були, безперечно, одним із мотивів.

— Здебільшого вербували цих людей через соцмережі. Були замовлення на вандалізм біля конкретних пам’яток. Частині планів ми запобігли, мали ці люди наміри розбити ще кілька автомобілів. Більшість затриманих були і раніше знайомі поліції. Не виключаємо, що кількість підозрюваних може збільшитись, – розповів голова естонської поліції Марго Паллосон.

Наразі шестеро з десяти підозрюваних перебувають під вартою.

Прем’єр-міністр Кая Каллас відреагувала на викриття диверсійної групи, яка могла діяти за наказом Москви.

– Естонія успішно зупинила гібридну операцію російських спецслужб на нашій території. Ми знаємо, що Кремль націлений на всі наші демократичні суспільства, – написала політикиня у себе на Х (раніше Twitter).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-20 20:15:55